Reklama

Procesje zgromadziły tłumy

Gazeta CLI
24/06/2026 12:36

4 czerwca obchodziliśmy Boże Ciało. Tłumne procesje wiernych pojawiły się na ulicach i drogach. Kolorowy, obfitujący w feretrony i figury świętych orszak przemaszerował ze skępskiego sanktuarium do świątyni Miłosierdzia Bożego.

To wielkie świętowanie na ulicach z okazji Bożego Ciała jest manifestacją wiary i tradycji. I taką w najczystszej postaci mogliśmy zobaczyć w Skępem, gdzie po mszy świętej w miejscowym klasztorze tłumy wiernych wymaszerowały na ulice miasta, by modlić się przy czterech ołtarzach i dotrzeć do drugiej skępskiej świątyni.

Na uwagę zasługują tradycyjne stroje asyst procesyjnych, osób licznie niosących feretrony i figury. Zachwyca oczywiście skępska orkiestra dęta i integracja społeczna, udział strażaków ochotników i dzieci. I piękne ołtarze z brzozowymi gałązkami, będącymi jednym z najbardziej zauważalnych symboli Bożego Ciała, poświęconych, niesionych do domów przez uczestników procesji.

Reklama

Tekst i fot. Lidia Jagielska

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo lipno-cli.pl




Reklama