:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C bezchmurnie

Mocny finisz Mienia

Zakończyły się rozgrywki włocławskiej A-klasy. Najwyższą lokatę z pięciu zespołów z powiatu lipnowskiego zajął Mień Lipno, który mimo nieudanego sezonu miał dobry finisz i ostatecznie uplasował się na piątej pozycji.

Z naszych drużyn lepsze chwile miała i Tłuchowia, i Wicher, czy Wiślanin, ale ostatecznie o awans nie było dane powalczyć nikomu. Być może gdyby tak grali od początku, wyższe miejsce zajęliby lipnowianie. Mień w ubiegłym tygodniu rozegrał dwa mecze. Najpierw w zaległym spotkaniu grał u siebie jako... gość, bo spotkanie z Wichrem Wielgie przeniesione zostało właśnie do Lipna. W pierwszej połowie lepszy był Wicher. Gospodarze nie potrafili zdobyć gola z rzutu karnego, a strzał Falkowskiego obronił Żółtowski. Z kolei jedenastkę dla Wichra pewnie i pięknym strzałem wykorzystał Pawlicki i do przerwy było 1:0. W drugiej połowie Mień wziął sprawy w swoje ręce i za sprawą trafień Falkowskiego i Cymermana wygrał 2:1.

W minioną niedzielę odbyła się ostatnia kolejka w tym sezonie. Mień podejmował najsłabszą w grupie II Victorię Smólnik i wygrał aż 5:0. Trzy gole zdobył Kempiński, po jednym dołożyli Szajgicki oraz Gajda. Dzięki temu zwycięstwu Mień skończył rozgrywki na piątym miejscu (28 punktów w 18 meczach).

Na szóstej pozycji rywalizację skończyła Tłuchowia, która w ostatniej kolejce nie grała. Siódme miejsce wywalczył Wicher Wielgie, który w ostatnim meczu pokonał Orion Popowo (9. miejsce) aż 6:4. Ósmy jest Wiślanin Bobrowniki, który w niedzielę przegrał 0:3 z GKS Fabianki. Do rozstrzygnięcia pozostaje jeszcze kwestia awansu do V ligi. Zagrają o niego w barażu Grot Kowalki (II grupa) i Orzeł Służewo (I grupa).

Tekst i fot. (ak)

Mocny finisz Mienia komentarze opinie

• Mieszkaniec Lipna - niezalogowany 2018-05-30 15:17:07

Kiedy są mecze barażowe?

• Andrzej Korpalski 2018-06-01 12:01:01

Pierwszy mecz już w najbliższą niedzielę 3 czerwca o g. 16 w Nadrożu w gminie Rogowo. Grot Kowalki podejmie Orła Służewo. Rewanż tydzień później w Służewie.

Dodajesz jako: Zaloguj się