W niedzielę 14 czerwca 2026 roku w Dobrzyniu nad Wisłą odbyły się zawody sportowo-pożarnicze. W obu kategoriach najlepsze były drużyny OSP Grochowalsk.
Na starcie tegorocznych zmagań stanęło łącznie 11 zespołów reprezentujących jednostki OSP z terenu gminy, w tym 8 drużyn męskich (grupa „A”) oraz 3 drużyny żeńskie (grupa „C”). Wydarzenie było doskonałą okazją do zaprezentowania umiejętności, sprawności fizycznej oraz zaangażowania druhów i druhen w działalność ratowniczo-gaśniczą. Gospodarzem tegorocznych zawodów była jednostka OSP z Chalina, a partnerem Gmina Dobrzyń nad Wisłą.
Zawody odbyły się w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza oraz ćwiczenia bojowe. Drużyny zaprezentowały wysoki poziom przygotowania i sportową postawę, a także zaangażowanie i ducha walki, pomimo niesprzyjającej pogody. Po podliczeniu punktów przez komisję sędziowską na płycie boiska odbył się uroczysty apel. Zwycięskie drużyny odebrały pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
– Serdecznie gratulujemy wszystkim jednostkom biorącym udział w zawodach. Największe wyrazy uznania przekazujemy drużynom zwycięskim. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, organizatorom, kibicom oraz osobom wspierającym wydarzenie – podaje Urząd Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą.
Klasyfikacja drużyn męskich: I miejsce – OSP Grochowalsk; II miejsce – OSP Płomiany, III miejsce – OSP Dobrzyń nad Wisłą. Wśród kobiet: I miejsce – OSP Grochowalsk, II miejsce – OSP Chalin, III miejsce – OSP Dobrzyń nad Wisłą.
(ak), fot. UMiG Dobrzyń nad Wisłą
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze