:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Piękny jubileusz par

22 pary z Dobrzynia i okolic odebrały w piątek z rąk burmistrza Jacka Waśko „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Spotkanie było okazją do złożenia życzeń dostojnym jubilatom, wspólnej biesiady i wielu wzruszających chwil

Te szczególne wyróżnienia są przyznawane przez prezydenta RP, a wręczane przez włodarzy miast i gmin parom, które przeżyły razem minimum 50 lat. Choć dla wielu może się to wydawać wręcz niemożliwe, to jest coraz więcej seniorów, którzy ze swoimi drugimi połówkami są czy to w szczęściu, czy w chorobie co najmniej od pół wieku. Spotkanie takich wyjątkowych ludzi odbyło się w miniony piątek w Dobrzyńskim Domu Kultury ŻAK. Odznaczonym gratulował m. in. burmistrz Jacek Waśko.

– Serdecznie gratuluję wam tego, że wytrwaliście razem ponad 50 lat i życzę dalszego życia w zdrowiu i w szczęściu. Przeżyć razem pół wieku to niebywałe osiągnięcie, dlatego z wielką przyjemnością wręczę wam odznaczenia w imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy. Obyśmy w takim samym składzie spotkali się za dziesięć lat na jubileuszu 60-lecia waszych związków małżeńskich – mówił do zgromadzonych Jacek Waśko.

Po życzeniach i przemówieniach był czas na wręczenie laurów. Następnie nie mogło zabraknąć symbolicznej lampki szampana za zdrowie jubilatów. Na koniec wyjątkowi goście zostali zaproszeni na poczęstunek. A jak to się stało, że małżonkowie doczekali tak wspaniałego stażu?

– Minęło nam już 51 lat w małżeństwie. Ponad pół wieku temu nie brakowało zabaw, potańcówek. Poznaliśmy się na jednej z nich, bo mieszkaliśmy niedaleko od siebie. I tak już zostało – mówią zgodnie Krystyna i Mirosław Popielarczyk z Glewa. – Naprawdę cieszymy się, że wszystkim z nas się ułożyło, ale i wielu z nas już nie ma. Czas minął nam bardzo szybko. Najważniejsze jest zdrowie i to, że dochowaliśmy się trójki dzieci i sześciorga wnuków. A bywało lepiej i gorzej, jak to w małżeństwie.

Choć nie wszyscy zdołali dotrzeć na uroczystość, to wyróżnienia trafią oczywiście do każdego z jubilatów. I tak uhonorowani zostali: Wanda i Władysław Augustyniak, Barbara i Stanisław Balcerkowscy, Klara i Wiesław Brzezińscy, Barbara i Eugeniusz Cegielscy, Zofia i Tadeusz Jędrzejewscy, Marianna i Edward Kaczorowscy, Barbara i Władysław Kosińscy, Lucyna i Wojciech Lewandowscy, Anna i Kazimierz Łabiszewscy, Zofia i Kazimierz Marzec, Emilia i Józef Michalak, Cecylia i Stanisław Młotkowscy, Romualda i Eugeniusz Pawscy, Zofia i Franciszek Piwońscy, Krystyna i Mirosław Popielarczyk, Wanda i Kazimierz Sieradzcy, Bożena i Józef Sobolewscy, Zofia i Romuald Studzińscy, Halina i Henryk Wałęsa, Janina i Kazimierz Wałęsa, Krystyna i Wincenty Ziółkowscy oraz Bożena i Karol Żywocińscy.

Tekst i fot. (ak)

Piękny jubileusz par komentarze opinie

  • Wiesław Lewandowski 2018-06-27 23:58:02

    Nastepnych lat w zdrowiu i szczesciu zyczy Wiesiek z rodzina.Sto lat!!!

Dodajesz jako: Zaloguj się