:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  26°C bezchmurnie

Biesiada w stylu karaoke

Początkowo nieśmiało, ale z każdą kolejną przyśpiewką mieszkańcy Bobrownik bardziej ochoczo bawili się podczas niedzielnej Biesiady Strażackiej. W remizie OSP zebrało się blisko 200 osób.

To pierwsza tego typu impreza organizowana w Bobrownikach. Taki koncert ma odbywać się raz do roku po dożynkach. Głównym organizatorem i pomysłodawcą wydarzenia był sołtys Bobrownik, który jest także strażakiem-ochotnikirm. Impreza odbyła się z pomocą druhów z miejscowej OSP, którzy udostępnili w tym celu swoją remizę, a także samodzielnie wytapiali smalec, którym częstowano gości podczas biesiady. Nieoceniona była pomoc lokalnych gospodyń przygotowujących ciasta na poczęstunek.

– Chciałbym, żeby tego typu impreza odbywała się cyklicznie i żebyśmy wyszli poza Bobrowniki, zapraszając do siebie zespoły z innych terenów – mówi Marcin Kaźmirski, sołtys Bobrownik. – Chodziło także o odświeżenie utworów, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie, ale ich znajomość zwłaszcza u najmłodszych dzieci zanika.

Głównym założeniem biesiady było wspólne śpiewanie. Teksty kolejnych pieśni wyświetlano za pomocą rzutnika, a także udostępniono gościom wydrukowane śpiewniki. Akompaniament muzyczny zapewniła kapela Bobrowiacy, która dla urozmaicenia formuły imprezy także wykonała kilka utworów dla publiczności. Podczas biesiady organizowano konkursy. Wszystko okraszone zostało dobrym humorem.

Tekst i fot. Natalia 
Chylińska-Żbikowska

Biesiada w stylu karaoke komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się