Dramatyczny mecz dla Wisły Dobrzyń [zdjęcia]

Gazeta CLI
16/09/2018

Piłka nożna Dobrzyń nad Wisłą

Trener na ławce i bramkarz w bramce to już spory luksus dla piłkarzy Wisły Dobrzyń. Jeśli dodamy do tego własną publiczność, walkę i zaangażowanie, wystarczy do zwycięstwa w bardzo dramatycznym meczu. Tak było w sobotę w Dobrzyniu.

Przypomnijmy pokrótce, że w poprzedniej kolejce Wiślacy grali mocno osłabieni w Brześciu Kujawskim. Przegrali 0:2, ale wstydu nie było. Dość powiedzieć, że w tamtym meczu w bramce stanął napastnik, a jego miejsce w ataku zajął... trener. Dobrzyniacy charakter pokazali i tym razem. W ramach szóstej kolejki ligi okręgowej podejmowali LTP Lubanie. Pierwsza połowa, choć emocjonująca, nie przyniosła bramek. Wisła częściej atakowała, ale była nieskuteczna, dobrej okazji nie wykorzystał m. in. Brząkalski. Skład Wisły był znacznie mocniejszy niż przed tygodniem, warto powiedzieć, że na lewej obronie kibice zobaczyli od dawna nieobecnego w składzie Juliusza Habasińskiego.

Druga połowa zaczęła się katastrofalnie dla naszej drużyny. Piłkarze z Lubania zdobyli prowadzenie już w 47. minucie, a w 52. minucie wygrywali już 2:0. Być może wtedy kibice w Dobrzyniu zwątpili w swój zespół, ale w wygraną nadal wierzyli sami piłkarze. I tak w 60. minucie odrabianie strat z karnego zaczął Patryk Jasiński. Emocje sięgały zenitu, a w 70. minucie sędzia wyrzucił z ławek rezerwowych trenerów obu ekip, na dodatek ukarał czerwoną kartką jednego z piłkarzy z Lubania. Wisła w przewadze 11 na 10 grała przez pięć minut, bo na kwadrans przed końcem z boiska wyleciał Rafał Opalczewski.

Ale ostatni kwadrans przyniósł jeszcze więcej emocji. Najpierw w 80. minucie na 2:2 wyrównał Łukasz Gapiński. Pięć minut później na 3:2 trafił ponownie Jasiński. Mimo, że w 89. minucie Wisła grała już tylko w 9, bo czerwoną kartkę obejrzał Patryk Olewiński, wygraną udało się dowieźć do końca. Dzięki tej wygranej nasza drużyna awansowała na 9. miejsce w tabeli (8 punktów). W następnej kolejce Wisła zagra z rewelacyjnym beniaminkiem z Inowrocławia, który jest wiceliderem tabeli z 13 punktami.

Relacja i zdjęcia z meczu także w papierowym CLI.