Mień Lipno dominuje w A-klasie. Czwarta wygrana [zdjęcia]

Gazeta CLI
16/09/2018

Piłka nożna Lipno Wielgie

Cztery wgrane w czterech meczach, komplet 12 punktów, najlepsza obrona w lidze i pierwsze miejsce w tabeli grupy II to bilans piłkarzy Mienia Lipno we włocławskiej A-klasie. Podopieczni Tomasza Strzeleckiego wreszcie grają na miarę swoich możliwości.

Demony poprzedniego sezonu już zostały w Lipnie zażegnane. Mień gra efektownie i przede wszystkim skutecznie. Po tym jak przed tygodniem lipnowianie zdominowali na wyjeździe Tłuchowię, przyszedł czas na kolejny poważny sprawdzian. Przed własną publicznością podejmowali Grot Kowalki. Co prawda mistrz naszej grupy z poprzedniego sezonu tamtej ekipy nie przypomina, piłkarze z Kowalk więcej się kłócą na boisku, zamiast grać w piłkę, ale to nadal mocna ekipa. Zawodnikom Mienia jednak koncentracji nie zabrakło, stąd końcowy sukces.

Od początku Mień ruszył do ataków i był zespołem lepszym, zdominował mecz. W początkowych fragmentach aktywni byli przede wszystkim Falkowski i Krasucki, ale brakowało skuteczności. Trzeba przyznać, że od początku sezonu zdaje egzamin ustawienie jako jednego z dwóch stoperów Kamila Markowskiego. Z jednej strony szkoda marnować potencjał ofensywny tego piłkarza, ale z drugiej jego spokój i skuteczność w defensywie są imponujące i sprawiają, że Mień traci najmniej goli w grupie (1 bramka na mecz).

Wracając do sobotniego meczu, lipnowianom udało się dopiąć swego w 21. minucie, gdy gola zdobył Kozicki. Sześć minut później trafił Krasucki i było już 2:0. Wtedy do roboty wzięli się piłkarze Grotu. Najpierw szybką kontrę pięknym strzałem, po którym piłka odbiła się jeszcze od słupka, skończył skutecznie w 39. minucie Pawłowski. Jeszcze przed przerwą ten sam zawodnik trafił na 2:2.

Ale lipnowianie się nie załamali, przeciwnie poszli do przodu. Efektem był zwycięski gol, zdobyty w 67. minucie z karnego przez Lewickiego. Do końca meczu bramki już nie padły i Mień mógł się cieszyć z ważnej wygranej. Po 4 meczach nasza drużyna ma na koncie 12 punktów i bilans bramek 10-4. A już w niedzielę Mień zagra na wyjeździe z wiceliderem, także niepokonanym w tym sezonie Wichrem Wielgie. Zdjęcia i relacja z tego meczu oczywiście na naszym portalu i w papierowym CLI.