:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Z kulturą ranczerską za pan brat

Za nami kolejna edycja Festiwalu Kultury Ranczerskiej. Na piątkowej imprezie bawiły się tysiące mieszkańców nie tylko powiatu, ale i różnych zakątków Polski. Patronem medialnym festiwalu był tradycyjnie tygodnik CLI

Festiwal po raz trzeci odbył się w nieco zmienionej formie. Ale nawet jeśli impreza nie jest nazywana kojarzonymi z serialem „Ranczo” Wilkowyjcami to i tak skutecznie przyciąga prawdziwe tłumy. Już od godziny 16.00 na boisku przy ul. Kasztelańskiej i w okolicy było bardzo tłoczno.

– Pierwsza edycja była w Skępem. U nas to już szósty festiwal, a trzeci w nowej formie. Co roku idziemy w trochę innym kierunku. W tym chcemy łączyć ponad podziałami. Wskazujemy samorządy i ich pozytywne działania. Włączyliśmy w imprezę także elementy ku uczczeniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tradycyjnie pokazujemy nie tylko Kikół, ale i cały powiat. Pokazujemy się z dobrej strony, wystawiamy koła gospodyń i przedsiębiorców. Dzięki tej imprezie pokazujemy, że na wsi też coś się dzieje – mówi wójt Józef Predenkiewicz.

Tradycyjnie na scenie ciągle coś się działo, ale festiwalowe miasteczko było znacznie większe. Specjały od kół gospodyń, mnóstwo stoisk, lunapark i gastronomia to tylko część oferty. Najwięcej osób tradycyjnie przyszło na koncerty gwiazd. W tym roku były to zespoły Baciary oraz Defis. Jak bawili się mieszkańcy powiatu lipnowskiego?

– Jestem na tym festiwalu z rodziną i znajomymi każdego roku. Impreza jest wspaniała. Mamy degustacje różnych dań, są ciekawe występy i koncerty. Poza tym spotykamy dużo znajomych. Do tego gry i zabawy dla dzieci. To wszystko sprawia, że tutaj po prostu warto przyjechać – mówi Alina Żarecka z Lipna.

Ważną częścią było wręczenie odznaczeń „Zasłużony dla powiatu lipnowskiego” kilkunastu osobom i firmom, których kandydatury zatwierdziła wcześniej rada powiatu. Po koncercie zespołu Defis najwytrwalsi bawili się do północy. 
 

Tekst i fot.
 (ak)

Z kulturą ranczerską za pan brat komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się