:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C bezchmurnie

Z dzieckiem po pijanemu i bez prawka

Kronika kryminalna, dzieckiem pijanemu prawka - zdjęcie, fotografia

Wyjątkowym brakiem rozwagi wykazał się 22-latek, który przywiózł dziecko na miejsce zbiórki przed wycieczką, bądąc pijanym. Jakby tego było mało, mężczyzna w ogóle nie ma prawa jazdy.

Okres letni to czas, gdy najczęściej rodzice lub organizatorzy wycieczek proszą policjantów o skontrolowanie autokaru przed wyprawą. Na szczęście coraz rzadziej zdarza się, że policjanci mają uwagi wykluczające pojazd lub kierowcę. Tym razem funkcjonariusze lipnowskiej drogówki sprawdzili stan techniczny autokaru oraz jego kierowcę w Dobrzyniu nad Wisłą, skąd wyruszała wycieczka z dziećmi. Policjanci nie mieli uwag.

- Zainteresowali się jednak jednym z kierowców, który przywiózł dziecko na miejsce zbiórki. Gdy tylko przystąpili do kontroli, wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Jak się okazało po zbadaniu alkomatem, 22-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie - mówi mł. asp. Małgorzata Małkińska z KPP Lipno.

Kierujący nie posiadał przy sobie stosownych dokumentów rovera, a jak się okazało w trakcie kontroli, w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz odpowie za popełnione wykroczenia i przestępstwo, którego się dopuścił. Grozi mu wysoka grzywna i do 2 lat pozbawienia wolności.

(ak), fot. ilustracyjne

Z dzieckiem po pijanemu i bez prawka komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się