:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

Wyposażają szkoły

Oświata, Wyposażają szkoły - zdjęcie, fotografia

20 października starosta lipnowski Krzysztof Baranowski, za pośrednictwem dyrektora Wiesława Białuchy, przekazał społeczności Zespołu Szkół im. Waleriana Łukasińskiego w Skępem sprzęt elektroniczny, komputerowy i artykuły gospodarstwa domowego do pracowni technicznych zakupiony z dofinansowaniem ze środków UE.

– Wybraliście dobrą szkołę z dobrymi nauczycielami i dobrymi warunkami – mówił do uczniów Zespołu Szkół im. Waleriana Łukasińskiego w Skępem starosta Baranowski. – Stadionu takiego jak wy nie ma nikt w powiecie. W przyszłym roku pobudujemy także pomosty. Żebyście byli dobrze wyedukowani, musicie pracować na dobrym, nowoczesnym sprzęcie. Przekazujemy wam dzisiaj komputery, lodówki, zmywarki i nie tylko za niebagatelną kwotę. Przeznaczyliśmy na ten cel dla naszych szkół 3 miliony złotych. Żaden samorząd nie może się z nami równać. A że my stawiamy na edukację, to mamy jeszcze dwa projekty edukacyjne do realizacji: jeden już złożony, drugi zapisany w strategii rozwoju powiatu. W ciągu dwóch lat w nasze szkoły, w edukację włożymy ponad 10 milionów złotych.

Szkoła w Skępem wzbogaciła się o nowoczesny komputer, drukarkę, projektor multimedialny, ale też podgrzewacze do talerzy, witrynę chłodniczą, kuchenkę mikrofalową, trzon kuchenny z piekarnikiem, zmywarkę, chłodziarkę, dystrybutor napojów, kostkarkę do lodu, ekspres ciśnieniowy, warnik, mikser, blender, wyciskarkę, czajnik bezprzewodowy oraz zestaw komputerowy z potrzebnym wyposażeniem wykorzystywanym w pracowni diagnostycznej i naprawy urządzeń techniki komputerowej, a nawet wózki kelnerskie i tablicę flichart. Uczniowie w skępskim zespole szkół uczą się w różnych zawodach i wyposażenie pracowni technicznych niewątpliwie zapewni im dobre przygotowanie do wykonywania zawody na nowoczesnym sprzęcie. Doposażenie, zarówno szkoły w Skępem, jak i pozostałych placówek powiatowych było możliwe dzięki pozyskaniu przez starostwo dofinansowania z programów unijnych.

– To jeszcze nie mikołajki, a my już otrzymujemy od starosty i jego urzędników prezenty – mówi dyrektor Zespołu Szkół Wiesław Białucha. – Bardzo za to dziękujemy i cieszymy się, że uczniowie będą mieli do dyspozycji nowoczesny sprzęt i dobre wyposażenie pracowni.

Tekst i fot. (LiJ)

Wyposażają szkoły komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się