:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C rozproszone chmury

Wyjazdowe świętowanie

Władze powiatu lipnowskiego z samorządowcami gmin, gośćmi i mieszkańcami 3 maja świętowały w Skępem. Była msza święta w kościele Miłosierdzia Bożego, odsłonięcie umieszczonej na świątyni tablicy pamiątkowej na 100-lecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości i przemarsz ulicami miasta z biało-czerwonymi flagami do Zespołu Szkół im. Waleriana Łukasińskiego

– Dzisiaj w Skępem rozpoczynamy ważne uroczystości obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości – mówił starosta lipnowski Krzysztof Baranowski. – To nasz obowiązek, to nasza miłość przywiodła nas do tego kościoła i mam nadzieję, że razem będziemy manifestować przywiązanie do ojczyzny. Daj Panie Boże, by nie nadeszły takie czasy, że zamiast flag będziemy nosić karabiny. Dzisiaj, w dzień 3 maja razem możemy pójść w pochodzie i zamanifestować miłość każdego z nas do Polski. Tę tablicę poświęcamy my wszyscy, mieszkańcy tym, którzy przelali krew i oddali życie na ołtarzu ojczyzny. Nie wiem, ilu z nas by się tak odważnie wtedy zaangażowało.

Tablicę pamiątkową na kościele Miłosierdzia Bożego w Skępem odsłonił radny wojewódzki Piotr Pręgowski i starosta lipnowski Krzysztof Baranowski, a proboszcz miejscowej parafii ks. Roman Murawski ją poświęcił. Samorządowcy, goście, mieszkańcy złożyli kwiaty pod tablicą, a potem biało-czerwony orszak przemaszerował ulicami Skępego.
 

Tekst i fot.
Lidia Jagielska

Wyjazdowe świętowanie komentarze opinie

  • gość 2018-05-14 14:19:24

    Sam PSL !!!

Dodajesz jako: Zaloguj się