:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C rozproszone chmury

Wygodniej i bezpieczniej

Inwestycje, Wygodniej bezpieczniej - zdjęcie, fotografia

Ponad dwukilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 541 z Tłuchowa do Kamienia Kotowego zostanie wyremontowany. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy wpisał trasę na listę inwestycji na bieżący rok

W tym roku na terenie gminy Tłuchowo zaplanowane są gruntowne remonty dróg wojewódzkich. Pierwszy z nich dotyczy 22-kilometrowego odcinka z Lipna do skrzyżowania w Kamieniu Kotowym. Umowa na modernizację trasy została podpisana 15 marca w Toruniu. Prace mają potrwać do czerwca przyszłego roku. Wraz z przebudową DW 559 Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy zamierza wyremontować ponad 2 kilometry trasy z Tłuchowa w kierunku Kamienia Kotowego. Oznacza to, że droga przejdzie kompleksową modernizację. Przetarg na to zadanie został już ogłoszony.
Prace związane z przebudową drogi rozpoczną się w wakacje. Jak podaje Michał Sitarek z ZDW w Bydgoszczy, remont rozpocznie się od położenia mikrodywanika. – Polega to na ułożeniu cienkiej warstwy mieszanki asfaltu ze specjalnym kruszywem. Dzięki temu z powierzchni drogi znikną nierówności. Ta technologia dodatkowo chroni przed przedostawaniem się wilgoci – mówi Sitarek.

Kierowcy nie będą musieli obawiać się odpryskujących kamieni tuz po nałożeniu mieszanki. Po około 40 minutach od wykonania miktrodywanika można będzie wznowić ruch. Wybrana przez drogowców metoda remontu doskonale sprawdza się w przypadku tras, które narażone są na przejazdy najcięższych pojazdów.

Warto zaznaczyć, że wraz z upływem czasu jezdnia będzie zmieniać kolor. Z intensywnie czarnej stanie się jasno szara. To za sprawą specjalnie zastosowanej emulsji, która zmienia barwę w połączeniu z ruchem aut. Im będzie jaśniejsza, tym łatwiej można dostrzec pieszych i inne niebezpieczeństwa na drodze. – Remont obu tras ma dla gminy i mieszkańców ogromne znaczenie. Po pierwsze zyskamy lepszy dojazd do Lipna, a po drugie i najważniejsze zdecydowanie poprawi się bezpieczeństwo – mówi wójt Krzysztof Dąbkowski.

Na wykonanie zadania ZDW ma przeznaczyć ponad 200 tys. złotych.
 

(mb)

Wygodniej i bezpieczniej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się