:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C rozproszone chmury

Wspólna zabawa w Grochowalsku

Mieszkańcy Grochowalska, Szpiegowa, Krępy i Tulibowa po raz kolejny bawili się na wspólnym pikniku rodzinnym, który odbył się na boisku w Grochowalsku w minioną niedzielę.

Wymienione sołectwa współpracują od dawna i cyklicznie organizują wspólne imprezy. Dzięki temu ich festyny są większe, bo jest więcej pieniędzy, a co za tym idzie darmowych atrakcji. Duża jest także frekwencja, a więc wszyscy są zadowoleni. Tym razem pośród tradycyjnych piknikowych ciekawostek byli też staropolscy szlachcice, którzy otworzyli festyn wystrzałem z armatki, a potem uczyli strzelania z łuku. Spore zainteresowanie wzbudził pokaz strażaków OSP Grochowalsk, którzy niedawno po raz trzeci z rzędu wygrali gminne zawody sportowo-pożarnicze.

- Dziękuję za tak liczne przybycie i zapraszam do korzystania ze wszystkiego co dzisiaj przygotowaliśmy. Dziękuję także naszym partnerom i sponsorom, dzięki którym jest u nas tak ciekawie – mówiła na początku imprezy Magdalena Turkiewicz, sołtys Grochowalska.

Festyn wsparli m. in. starosta lipnowski Krzysztof Baranowski i Aneta Jędrzejewska z zarządu województwa kujawsko-pomorskiego. 
 

Tekst i fot. (ak)

Wspólna zabawa w Grochowalsku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się