:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C bezchmurnie

Wpadka nadpobudliwego kierowcy

Kronika kryminalna, Wpadka nadpobudliwego kierowcy - zdjęcie, fotografia

Nerwowe zachowanie na widok patrolu policyjnego zgubiło kierowcę audi, który był pod działaniem narkotyków. To jednak niejedyne przewinienie mężczyzny.

W czwartek (07.06) policjanci lipnowskiej drogówki patrolowali miejscowość Adamowo, gdy ich uwagę zwróciło zachowanie kierowcy audi. Na widok patrolu mężczyzna gwałtownie zatrzymał pojazd na poboczu, po czym wysiadł z niego, nerwowo chodząc wokół auta.

Policjanci postanowili skontrolować kierowcę, podejrzewając, że mógł być on pod działaniem alkoholu. Mężczyzna oświadczył, że nie posiada przy sobie żadnych dokumentów tożsamości ani dokumentów auta. Podał policjantom dane, które jak się później okazało nie należały do niego.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się że kierujący nie był pijany, jednak jego zachowanie wzbudziło na tyle podejrzenia policjantów, że przeprowadzili oni kontrolę osobistą.

- W kieszeni spodni ujawnili czerwone etui, a w nim woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Podczas kontroli auta funkcjonariusze odnaleźli dokumenty pojazdu. Jak się wkrótce okazało, kontrolowany mężczyzna wprowadził policjantów w błąd, podając dane osobowe swojego brata, gdyż sam nie miał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami i w ten sposób chciał uniknąć odpowiedzialności - mówi mł. asp. Małgorzata Małkińska z KPP Lipno.

Zachowanie mężczyzny oraz znalezione narkotyki były wystarczającym powodem do przeprowadzenia u kierującego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Tym razem podejrzenia funkcjonariuszy okazały się słuszne. Test na obecność amfetaminy w organizmie mężczyzny dał wynik pozytywny.

Teraz delikwent odpowie za cały szereg popełnionych wykroczeń oraz za przestępstwo którego się dopuścił. Za prowadzenie auta po drodze publicznej pod działaniem środka odurzającego grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(ak), fot. ilustracyjne

Wpadka nadpobudliwego kierowcy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się