:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

Wójt Tłuchowa dostał podwyżkę

Urzędy, Wójt Tłuchowa dostał podwyżkę - zdjęcie, fotografia

Krzysztof Dąbkowski dostał pięćset złotych podwyżki. Uchwałę o nowym wynagrodzeniu wójta przegłosowali radni. Wyższą pensję włodarz odbierać będzie od nowego roku

Poprzednia pensja wójta wynosiła dokładnie 10.460 złotych. Jej wysokość radni zatwierdzili tuż po wyborach samorządowych w 2014 roku. Nowe wynagrodzenie, po podwyżce, sytuuje Dąbkowskiego mniej więcej na poziomie pozostałych wójtów gmin w powiecie lipnowskim.

Czym włodarz gminy zasłużył sobie na podwyżkę? Radni wyjaśniają, że podstawową sprawą było to, że Dąbkowski nie otrzymywał wyższego wynagrodzenia od grudnia 2014 r. a należycie wypełnia swoje obowiązki. Poza tym, jak podkreślają samorządowcy, współpraca pomiędzy nimi a wójtem układa się bardzo dobrze, dlatego też ten fakt zadecydował o decyzji dotyczącej zmiany wysokości pensji.

Wynagrodzenie wójta Krzysztofa Dąbkowskiego składa się z czterech składników. Pensja zasadnicza to 5.600 zł (było 5,5 tys.). Do tego dochodzi dodatek funkcyjny - 1700 zł (tu nie było zmiany). Wójtowi przysługuje też dodatek specjalny, czyli 35 procent (było 30 procent) sumy wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, w sumie to 2555 zł. Jak każdemu samorządowcowi przysługuje mu też dodatek stażowy za wysługę lat. W przypadku Krzysztofa Dąbkowskiego to 20 proc. pensji zasadniczej, czyli po zmianie 1120 zł. Dlatego od pierwszego stycznia włodarz gminy Tłuchowo otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 10.975 zł.

W porównaniu do innych samorządowców to jednak niewiele. Dla przykładu wójt gminy Chrostkowo, który dysponuje o blisko połowę mniejszym budżetem niż Dąbkowski, otrzymuje miesięcznie 9.360 zł (przed podwyżką w 2014 roku miał 8.400 zł). Podobnie jest w przypadku włodarza gminy Bobrowniki, który przy około 15 mln budżecie dostaje wynagrodzenie w wysokości 9.939 zł.
Podane kwoty są kwotami brutto.

Milena Bednarz-Gajus, 
fot. (archiwum)

Wójt Tłuchowa dostał podwyżkę komentarze opinie

  • gość 2018-01-23 15:53:10

    Podnoszą pensje wujtowi, podnoszą radnym, urzędnikom, a mieszkańcom podatki oraz wszelkie opłaty, a Na zebraniu ma czelność olać wszelkie, projekty mieszkańców, chodników, lamp, czy uliczek, jak się Tłumaczy nie ma pieniędzy,,,, No jasne że nie ma za całą subwencje przetraci wraz z radą i i silnie rozbudowanym aparatem urzędniczym, po dwie Panie przy jednym biurku, od spraw żadnych, niech podnoszą mieszkańcy rozliczą podczas wyborów,,,,

Dodajesz jako: Zaloguj się