:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

Włączyli się w pomoc

Akcja charytatywna, Włączyli pomoc - zdjęcie, fotografia

W niedzielę 4 marca w czterech miejscowościach w powiecie lipnowskim fundacja DKMS przeprowadziła akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Spotkania odbyły się w Lipnie, Chrostkowie, Wielgiem i Tłuchowie.

W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: białaczka, czyli nowotwór krwi. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Na taką szansę czeka Ania Ceklarz, mieszkanka Lipna. Właśnie siedmiolatce była dedykowana niedzielna akcja. U Ani Ceklarz rok temu zdiagnozowano białaczkę limfoblastyczną. Szansą dla dziecka jest znalezienie bliźniaka genetycznego i przeczep szpiku.

Mieszkańcy gminy Tłuchowo także postanowili zaangażować się w akcję. Do Gminnego Ośrodku Kultury, gdzie odbywała się rejestracja, przyszło ponad 70 osób. Połowa tej puli doszła także z Wielgiego i okolic. Tam w godzinach 9-13 w domu strażaka rejestrację prowadzili wolontariusze pod kierunkiem Katarzyny Kwiecińskiej z Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie. Ci, którzy przyszli, na pewno nie żałowali. Zdecydowanie nie było się czego bać, a na twarzach zarówno osób rejestrujących jak i rejestrowanych były szerokie uśmiechy. Wszyscy zgodnie mają nadzieję, że pomogą zarówno Ani Ceklarz jak i innym chorym.
 

(mb-g), fot. (ak)

Włączyli się w pomoc komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się