:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C bezchmurnie

Wielki dzień inwalidów

We wtorek 29 maja w Wielgiem odbyło się spotkanie z okazji Światowego Dnia Inwalidy. Seniorzy świętowali w wielickim folwarku MAT-ERA.

Światowy Dzień Inwalidy to okazja do pokazania światu, że będąc mniej sprawnym, nie jest się człowiekiem innym. Właśnie to udowodnili członkowie Koła Emerytów i Rencistów z Wielgiego, którzy od kilku lat są inicjatorem podobnych spotkań. W uroczystości wzięły także udział delegacje seniorów z powiatu wraz z władzami samorządowymi. – Nasz wielicki klub seniora podejmuje wiele ciekawych i przydatnych inicjatyw. Wśród nas zebranych są żony i mężowie, rodzice, dziadkowie, którzy oprócz czynienia swoich rodzinnych obowiązków mają czas, siłę i chęć brania udziału w spotkaniach, wyjazdach, uroczystościach. Taka aktywność w wieku dojrzałym to skarb – mówi Tadeusz Wiewiórski, wójt gminy Wielgie.

Wtorkowa uroczystość była także idealną okazją do wręczenia drobnych upominków osobom wspierającym wielickie koło. – Święta podobne do dzisiejszego to wyjątkowa okazja do miłych spotkań wszystkich rencistów, emerytów i inwalidów. Możemy wtedy spokojnie porozmawiać, bez pośpiechu, wymienić się opiniami na różne tematy. Bez takich uroczystości nie byłoby na to czasu – mówi Maria Matuszyńska, przewodnicząca koła.

Podczas imprezy nie zabrakło życzeń, kwiatów oraz melodii sławnych, polskich przebojów. Niepowtarzalna atmosfera to nie tylko zasługa spotkania o charakterze integracyjnym, ale także bogatego programu artystycznego.
 

Tekst i fot. (mb-g)

Wielki dzień inwalidów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się