:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C całkowite zachmurzenie

Wielkanocna biesiada z mieszkańcami Chrostkowa

Władze gminy i lokalni samorządowcy bawili się w miniony czwartek z mieszkańcami na tradycyjnym spotkaniu wielkanocnym. W sali ośrodka kultury zgromadziło się ok. 250 osób

Jako że święta wielkanocne za pasem, władze gminy Chrostkowo postanowił kultywować świeżą tradycję. Pierwsze spotkanie wielkanocne odbyło się dwa lata temu. Zarówno to jak i spotkanie sprzed roku cieszyły się dużą popularnością, więc i tym razem zorganizowano wspólną biesiadę. W sali ośrodka kultury w Chrostkowie zgromadziło się wyraźnie ponad 200 mieszkańców. Z zaproszenia wójta Mariusza Lorenca skorzystała też Aneta Jędrzejewska z zarządu województwa kujawsko-pomorskiego, radny sejmiku wojewódzkiego Paweł Zgórzyński. Byli też miejscowi radni i pracownicy urzędu gminy oraz księża.

– Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tego spotkania. Dziękuję też zespołowi Jarzębinki za piękny występ. Jestem bardzo szczęśliwy, że po raz kolejny udaje nam się spotkać w tak szerokim gronie. Najpierw planowaliśmy te spotkania świąteczne głównie dla osób starszych i potrzebujących. Teraz zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy – mówi wójt Mariusz Lorenc.

Po życzeniach dla zgromadzonych była też modlitwa i symboliczne podzielenie się jajkiem. Taka inicjatywa wyraźnie przypadła do gustu mieszkańcom Chrostkowa i okolic. – To wspaniała okazja do wspólnego przeżywania świąt wielkanocnych. Ale dla większości to też jedna z nielicznych okazji do spotkania się z wieloma znajomymi, których na co dzień się nie widzi. Mam nadzieję, że ta tradycja zostanie u nas zachowana – przyznała pani Krystyna.

Uczestnicy spotkania mogli podziwiać występ chrostkowskich „Jarzębinek”. Każdy z gości dostał także słodkie upominki od wójta Mariusza Lorenca oraz starosty lipnowskiego Krzysztofa Baranowskiego. Obszerną fotorelację znajdziecie na naszej stronie lipno-cli.pl.
 

Tekst i fot. (ak)

Wielkanocna biesiada z mieszkańcami Chrostkowa komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się