:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  24°C bezchmurnie

Wicher Wielgie gromi na wyjeździe

Wreszcie jest przełamanie Wichra Wielgie na wiosnę. Po trzech meczach bez zwycięstwa podopieczni trenera Arkadiusza Wasielewskiego ograli w Smólniku tamtejszą Victorię 3:0.

Po dobrej jesieni i drugim miejscu w tabeli, na którym Wicher spędził przerwę zimową, apetyty piłkarzy i kibiców z Wielgiego wzrosły. Wiosną Wicher miał walczyć o pierwsze miejsce i szansę gry o awans do piątej ligi. Nadal taką szansę ma, ale w pierwszych tegorocznych meczach sobie sytuację skomplikował. Przypomnijmy, że nasza drużyna kolejno zremisowała 1:1 z GKS Fabianki, przegrała 0:2 z Tłuchowią i 0:1 z Wiślaninem Bobrowniki. Jak na dłoni widać zatem, że największym kłopotem ekipy z Wielgiego był brak skuteczności.

Szansa na przełamanie niekorzystnej passy była bardzo dobra właśnie w sobotę. Wicher pojechał na mecz do Smólnika. Ekipa spod Włocławka jest jedną z dwóch najsłabszych w lidze i wyprzedza w tabeli tylko Orion Popowo. Od początku meczu inicjatywa była po stronie Wichra. Nasza drużyna więcej operował piłką, próbowała konstruować ataki. Rywale skupili się na obronie. Początkowo wychodziło im to dobrze, do czasu jednak aż rozkręcił się jeden z liderów gości - Przemysław Kosowski. Pomocnik Wichra w 25. minucie uderzył zza pola karnego. Piłka odbiła się od nierównej murawy i zmyliła nieco bramkarza, wpadając do siatki.

Po tym golu Wicher nadal groźnie atakował. W pierwszej połowie bramki już nie padły, choć przyjezdni mieli ku temu okazje. W drugiej aktywniejsi byli zawodnicy ze Smólnika, którzy chcieli odrobić straty. Na szczęście defensywa Wichra nie popełniała wielu błędów i bramkarz Radosław Czubakowski nie musiał ani razu wyciągać piłki z siatki.

Dobrą końcówkę meczu miał kolejny z filarów Wichra Sebastian Paszyński. Popularny "Paszka" trafił do siatki rywali najpierw w 75. minucie, podwyższając na 2:0. Wynik na 3:0 dla Wichra ustalił dziesięć minut później. Ta wygrana pozwoliła nie tylko odetchnąć z ulgą piłkarzom z Wielgiego, ale i awansować na trzecie miejsce w tabeli (22 punkty). Do prowadzącego Grotu Kowalki Wicher traci 4 punkty. Kolejny mecz piłkarze trenera Wasielewskiego rozegrają za dwa tygodnie w Skrwilnie. Za tydzień pauzują.

Szersza relacja i wybrane zdjęcia ze Smólnika znajdziecie w najbliższym papierowym wydaniu CLI.

Victoria Smólnik VS. Wicher Wielgie 0:3 (0: 1)