:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Wakacje z książką

Biblioteki, Wakacje książką - zdjęcie, fotografia

Miejska Biblioteka Publiczna w ramach akcji „Zabierz książkę na wakacje” zachęca każdego mieszkańca regionu lipnowskiego do sięgania do bogatego księgozbioru naszej książnicy, a dzieci do uczestnictwa w bibliotecznych zajęciach wakacyjnych. Wszystkie oferty są bezpłatne

Nasza biblioteka miejska dba o swoich czytelników i mieszkańców miasta oraz powiatu lipnowskiego i zachęca do umilenia sobie letniej laby. A że nie od dziś wiadomo, iż to właśnie czytanie jest jednym z najprzyjemniejszych sposobów na spędzanie wolnego czasu, bibliotekarze zapraszają do książnicy po coś wyjątkowego do przeczytania i zapewniają, że na półkach naszej wypożyczalni każdy znajdzie coś dla siebie.

– Tegoroczne wakacje mogą być okazją, by sięgnąć po kilka dodatkowych tytułów i nadrobić czytelnicze zaległości – przekonuje mieszkańców Ewa Charyton, szefowa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lipnie. – Być może wasz wymarzony tytuł znajduje się w lipnowskiej bibliotece. Naszym bibliotekarskim zdaniem jest jeden sposób na udane wakacje. Dobra książka czytana. My polecamy hamak pod jabłonią, ręcznik na plaży, ławkę w parku, zarośniętą bluszczem altankę. Na upalne wieczory na tarasie i deszczowe dni przy herbacie. Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie codziennie poleca nowe książki na lato. U nas najwięcej nowości, biografii, kryminałów, romansów, powieści obyczajowych. Przyjdź i wybierz coś dla siebie. Zapraszamy do biblioteki mieszkańców z terenu miasta Lipna i powiatu lipnowskiego. Korzystanie z biblioteki jest bezpłatne, na podstawie obowiązującej karty bibliotecznej. Pamiętajcie drodzy czytelnicy, bez was książki się nudzą. Zabierzcie je ze sobą na wakacje.

Wybierając się do biblioteki trzeba pamiętać, że nastąpiła zmiana godzin jej pracy w okresie wakacyjnym, czyli od 23 czerwca do 1 września. I tak  Biblioteka Główna przy ul. Piłsudskiego 22 od poniedziałku do piątku czynna jest w godzinach od 8.00 do 17.00. Filia biblioteczna nr 2 przy ulicy Nieszawskiej 6 od poniedziałku do piątku jest otwarta od 7.00 do 15.00, a filia biblioteczna nr 4 na Osiedlu Sikorskiego 15 czeka na czytelników do poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00. W wakacyjne soboty biblioteka i jej filie są nieczynne.

Stałym punktem na najbliższe dwa miesiące w książnicy będą popularne czwartki z biblioteką, czyli wyczekiwane i uwielbiane przez uczestników zajęcia wakacyjne dla lipnowskich dzieci.

– Zapraszam dzieci do spędzenia zbliżających się wakacji w bibliotece – zachęca Ewa Charyton, dyrektor książnicy miejskiej w Lipnie. – Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu, w każdy wakacyjny czwartek, w godzinach od 9.00 do 13.00, z przerwą na śniadanie. Program zajęć obejmować będzie zajęcia plastyczne, integracyjne i manualne, konkursy czytelnicze, gry planszowe i ruchowe, głośne czytanie oraz spotkania z ciekawymi ludźmi. Codziennie ponadto w godzinach otwarcia biblioteki do dyspozycji dzieci będą gry planszowe i edukacyjne oraz bezpłatny dostęp do internetu. Na najmłodszych czytelników czekać będzie „Kącik Małego Czytelnika” z bogatym zbiorem książek-zabawek. Zajęcia wakacyjne w naszej bibliotece przeznaczone są dla dzieci w przedziale wiekowym od 6 do 12 lat i odbywać się będą w miesiącu lipcu i sierpniu. Zapisy i oświadczenia zgody rodziców do pobrania są w wypożyczalni dla dorosłych do 6 lipca. Pierwsze spotkanie odbędzie się 12 lipca. Zapraszamy.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Uczestnicy otrzymają drugie śniadanie. Relacje ze spotkań opublikujemy na naszych łamach już w lipcu.
 

Tekst i fot Lidia Jagielska

Wakacje z książką komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się