:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C rozproszone chmury

W podzięce za ich służbę

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja połączono ze świętem strażaków, które przypada dzień później. I tak na terenie gminy odbyła się ważna uroczystość

Podobnie jak w kilku innych gminach, tak i w Chrostkowie było podwójne świętowanie. W ramach czczenia pierwszej w Europie konstytucji składano kwiaty w miejscach kultu na terenie gminy. Potem strażacy i samorządowcy na czele z wójtem Mariuszem Lorencem wzięli udział w mszy świętej. Następnie uczestnicy przeszli ulicami Chrostkowa do budynku Ośrodka Kultury. Po krótkim apelu gospodarz gminy zaprosił druhów na wspólny poczęstunek. Nie obyło się również bez upominków dla jednostek z terenu gminy, które Mariusz Lorenc złożył na ręce ich prezesów.

– Dziękuję wam za codzienny trud wkładany w niesienie pomocy mieszkańcom naszej gminy i regionu. Pamiętajmy, że to wy poświęcacie swój prywatny czas, nierzadko rzucacie domowe obowiązki, by spieszyć z ratunkiem. Dlatego należą się wam szczególne podziękowania, które w imieniu własnym, naszego samorządu, ale i mieszkańców do was kieruje – mówił podczas uroczystości wójt Lorenc.

Dodajmy, że na terenie gminy działa sześć ochotniczych jednostek straży pożarnej. Są to jednostki z Chrostkowa, Chojna, Makówca, Stalmierza, Wildna i Nowej Wsi. Ich przedstawiciele wzięli udział w czwartkowym święcie, gdzie po części oficjalnej mieli okazję wymienić poglądy oraz integrować się z ochotnikami z sąsiednich wsi. Jak widać, w gminie Chrostkowo jednostki OSP są szczególnie ważne dla społeczności i dla samorządu.

Tekst i fot. (ak)

W podzięce za ich służbę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się