:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

W Jasieniu się nie nudzą

W te wakacje mieszkańcy Jasienia w gminie Tłuchowo udowadniają, że nie lubią się nudzić. Opiekunowie grupy teatralnej „Brzydkie Kaczątka” przygotowali bogatą ofertę wakacyjnych zajęć. Nie brakuje ruchu, dobrej zabawy, relaksu, ale także i nauki.

Uroczyste rozpoczęcie wakacji odbyło się na początku lipca. W programie było wspólne nocowanie w świetlicy, ognisko integracyjne, nocna gra terenowa oraz inne zajęcia tematyczne. Jednak to nie koniec atrakcji przygotowanych na wolne słoneczne dni. Warsztaty, które odbywają się głównie w świetlicy wiejskiej w Jasieniu, noszą nazwę „W jedną noc, wrażeń moc”. Dzieci na swoim koncie mają już kilkudniowy biwak w ośrodku wypoczynkowym w Sikorkach w gminie Chrostkowo, a także zajęcia kulinarne – smacznie i zdrowo.

W ramach wakacyjnych przygód mieszkańców Jasienia odwiedził mistrz Europy w kickboxingu Jacek Jasion. 48-letni płocczanin opowiadał o przygotowaniach do pojedynku, jak i o samej walce i zwycięstwie. – Trenuję codziennie po kilka godzin, z wyjątkiem niedzieli. Musiałem zredukować wagę ze 106 kg do około 75. To było dla mnie bardzo dużym wyzwaniem – mówił Jasion.
Wśród jasieńskich wakacyjnych atrakcji dzieci znajdą jeszcze rozgrywki sportowe w tym piłka siatkowa i nożna, wyjazd do Turzy Wilczej, gdzie odbywać się będzie zielona szkoła i zajęcia plastyczne. Na pożegnanie wakacji zaplanowane zostało wspólne nocowanie w świetlicy wiejskiej w Jasieniu.
 

Tekst i fot. (mb-g)

W Jasieniu się nie nudzą komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się