:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C bezchmurnie

W gminie Chrostkowo zakończyli inwestycyjny rok

Inwestycje, gminie Chrostkowo zakończyli inwestycyjny - zdjęcie, fotografia

Ostatnie inwestycje rozpoczęte w 2017 roku gminie Chrostkowo zostały ukończone. Mieszkańcy mogą korzystać z nowych dróg, garaży OSP, a dzieci i młodzież z boiska sportowego. Niektóre ulice zyskały również oświetlenie

Około 600 tys. zł kosztowało wykonanie nowego boiska lekkoatletycznego przy Zespole Szkół w Chrostkowie. Uczniowie mogą na nim nie tylko grać w piłę nożną, ale również trenować skoki w dal, pchniecie kulą, biegi na różnych dystansach.
Podobną kwotę przeznaczono na budowę garaży OSP przy Domu Kultury w Chrostkowie. Inwestycja jest prawie gotowa. Trwają odbiory techniczne i wykonywane są ostatnie poprawki.

– Na dole budynku będą garaże dla strażaków OSP w Chrostkowie z zamontowanym systemem alarmowym. Na górze są pomieszczenia gospodarcze, z których będą mogli korzystać nie tylko strażacy, ale także koło gospodyń oraz seniorów. Jakieś pomieszczenie zajmie również gmina. Będzie tam można przechowywać sprzęt, a także spotykać się – mówi Mariusz Lorenc, wójt gminy Chrostkowo.

Na tym nie koniec inwestycji, gdyż trzy ulice zostały na nowo oświetlone. Mowa o drodze w Janiszewie i dwóch w Chrostkowie: droga na osiedle oraz droga przy cmentarzu (zamontowanie nowych lamp). Zakończono również remont drogi gminnej Stalmierz-Sikórz. Jest to ok. dwukilometrowy odcinek, na który gmina otrzymała dofinansowanie od marszałka województwa. Realizacja inwestycji kosztowała ok. 550 tys. zł.

To już trzecia oddana w 2017 r. droga po remoncie. W połowie października ukończono dwie drogowe inwestycje prowadzone na terenie gminy Chrostkowo. Jedną z nich była droga w Janiszewie o długości ok. 800 metrów, łącząca drogę powiatową nr 17238C z wojewódzką nr 557. Drugim odnowionym odcinkiem mogą cieszyć się kierowcy podróżujący trasą łączącą Wildno i Ksawery.

Natalia Chylińska-Żbikowska, fot. nadesłane

W gminie Chrostkowo zakończyli inwestycyjny rok komentarze opinie

  • gośćdvdv - niezalogowany 2017-12-20 12:39:17

    Dzięki fachowej wiedzy naszej firmy jesteśmy w stanie przedstawić bardzo dobrą ofertę na okna plastikowe, która zaspokoi Państwa oczekiwania. Jesteśmy dla was w Lublinie. http://oknadrzwi-lublin.pl/

Dodajesz jako: Zaloguj się