:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

W gminie Bobrowniki mają system ostrzegania

Komunikaty i profilaktyka, gminie Bobrowniki mają system ostrzegania - zdjęcie, fotografia

Od początku roku mieszkańcy gminy Bobrowniki mogą korzystać z bezpłatnego, mobilnego systemu ostrzegania i informowania SISMS. Dlaczego warto z niego skorzystać i jak to zrobić?

Z systemu korzysta już wiele gmin w Polsce. Sukcesywnie do tej grupy dołączają nowe. Samorządowy Informator SMS (SISMS) ma na celu zapewnienie większego bezpieczeństwa mieszkańców oraz usprawnienie komunikacji samorządu z mieszkańcami we wszystkich obszarach funkcjonowania. Osoby, które chcą korzystać z tej formy komunikacji, będą otrzymywać informacje, np.: o zagrożeniach atmosferycznych, poważnych awariach wodociągowych, energetycznych czy drogowych. Ponadto na bieżąco będą wysyłane do nich komunikaty o bezpłatnych badaniach lekarskich i programach zdrowotnych, zbliżających się terminach opłat podatkowych, terminach składania dokumentów oraz wszelkich ciekawych wydarzeniach na terenie gminy Bobrowniki.

– Tego typu system pozwala zaoszczędzić na czasie, bo można szybko powiadomić mieszkańców o rzeczach ważnych. Komunikaty wysyłane są przez różne instytucje. Informacje typowo dotyczące naszej gminy nadaje pracownik urzędu. Dotyczą one np.: przerw w dostawie wody, awarii autobusu, organizowanych imprezach kulturalnych czy informacji z Gminnego Ośrodka Pomocy Rodzinie – wymienia wójt Jarosław Poliwko. – Spotkałem się z pozytywnymi opiniami na temat tego systemu i sam uważam, że jest bardzo przydatny.

Osoby zainteresowane korzystaniem z usługi formularz rejestracyjny oraz pełną instrukcję aktywacyjną znajdą na stronie internetowej gminy. Z systemu mogą korzystać zarówno osoby, które posiadają smartfony jak i te z tradycyjnymi telefonami komórkowymi. Mieszkańcy nie muszą się obawiać ukrytych kosztów w związku z korzystaniem z systemu, ponieważ koszty utrzymania systemu ponosi gmina. Otrzymywanie wiadomości jest bezpłatne.

Natalia Chylińska-Żbikowska

W gminie Bobrowniki mają system ostrzegania komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się