:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C rozproszone chmury

W Chrostkowie rozdają flagi narodowe

Urzędy, Chrostkowie rozdają flagi narodowe - zdjęcie, fotografia

Ciekawa inicjatywa wójta Mariusza Lorenca, który postanowił ufundować mieszkańcom gminy biało-czerwone flagi. Wszystko na obchodzone już wkrótce Święto Flagi.

W roku jubileuszowym obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz przypadającym na 2 maja Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej z inicjatywy wójta Mariusza Lorenca będzie można bezpłatnie otrzymać flagę narodową Polski.

– Ten szczególny dla naszej Ojczyzny rok jest doskonałą okazją do tego, by uroczyście zamanifestować swoją dumę z bycia Polakiem, z historii narodu oraz własnej tożsamości. Biało–czerwone flagi powinny przyozdobić nie tylko budynki państwowe i samorządowe, ale także siedziby firm oraz każdy Polski dom. Okazji do ich eksponowania będzie wiele, pierwsza już podczas majowych świąt – mówi wójt Mariusz Lorenc.

Ze względu na ograniczoną liczbę flag jedna rodzina może odebrać tylko jedną flagę. Flagi o wymiarach 90x55 posiadają tunel na drzewiec (drzewce nie są dołączone do flag). Odbiór możliwy jest codziennie w godzinach 7.30-15.30 w Urzędzie Gminy Chrostkowo (sekretariat). Termin odbioru narodowych barw: od 10 kwietnia 2018 r. (wtorek) do wyczerpania zapasów.

– Udekorujmy gminę Chrostkowo na biało-czerwono. Zapraszamy po bezpłatny odbiór flag – zachęca wójt Chrostkowa.
 

Tekst i fot. (ak)

W Chrostkowie rozdają flagi narodowe komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się