:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C rozproszone chmury

Uwolnili 150 książek

Biblioteki, Uwolnili książek - zdjęcie, fotografia

W miniony wtorek nasza Miejska Biblioteka Publiczna włączyła się po raz kolejny w Ogólnopolską Akcję Uwalniania Książek.

– 12 czerwca lipnowscy bibliotekarze, wzorem minionych lat, przeprowadzili Ogólnopolską Akcję Uwalniania Książek, dzieląc się z mieszkańcami radością czytania – mówi Ewa Charyton, dyrektor książnicy w Lipnie. – W punktach „wolnej książki’ na czytelników czekały stoły pełne książek. Uwolniliśmy ponad 150 książek pochodzących głównie z darów przekazanych bibliotece przez czytelników. Zostały one uwolnione w miejscach publicznych takich jak urząd, apteka, cukiernia, sklep, ławka jak również w miejscach specjalnie oznaczonych jak Biblioteka Główna i filia nr 4. W ramach tegorocznej akcji uczniowie klas V i VI ze Szkoły Podstawowej im. Wł. Broniewskiego w Lipnie dokonali wymiany swoich już przeczytanych książek na inne. Cieszymy się, że dzięki naszym działaniom w obiegu jest dużo literatury i zaczytanych w niej ludzi. Mieszkańcy z prawdziwą przyjemnością i zrozumieniem przekazywali książki, czując potrzebę ich uwolnienia właśnie w tym dniu. Dziękujemy za zainteresowanie ze strony mieszkańców. Zapraszamy za rok.

Akcja już na stałe wpisała się do czerwcowego kalendarza naszej biblioteki. Mieszkańcy już dobrze wiedzą, na czym uwalnianie woluminów polega. We wtorkowe południe 150 książek znalazło swoich nowych właścicieli. Wybór na każdym stoisku był duży, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Akcja cieszy się w Lipnie coraz większą popularnością. Książki krążą z rąk do rąk, by zapewnić chwilę wytchnienia od codzienności wielu czytelnikom.
 

Lidia Jagielska
fot. nadesłane

Uwolnili 150 książek komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się