:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C rozproszone chmury

Uroczyście z mieszkańcami

Jak zwykle nie tylko strażacy-ochotnicy, samorządowcy i przedstawiciele jednostek podległych gminie, ale i mieszkańcy Wielgiego wzięli udział w obchodach majowych. Tutaj także połączono święto Konstytucji 3 Maja z Dniem Strażaka.

Właśnie dlatego w Wielgiem obrano nieco inny scenariusz niż zwykle. Nie pora popołudniowa, jak to miało miejsce rokrocznie dotychczas, ale poranna okazała się najlepsza na wzięcie udziału w uroczystościach. Po godz. 10.00 uczestnicy zebrali się na parkingu w centrum wsi. Następnie był krótki apel z okazji święta strażaków. Ciepłe słowa skierował do druhów wójt Tadeusz Wiewiórski.

– Cieszę się, że dzięki wam zwiększa się poczucie bezpieczeństwa w gminie. Jestem wdzięczny, że bez wahania i często z narażeniem własnego zdrowia spieszycie z pomocą potrzebującym. Ochotnicze straże pożarne są dla nas bardzo ważne. Tym lepiej więc, że możemy dzisiaj wspólnie świętować podwójnie – mówił do zebranych wójt Wiewiórski.

Apel był też okazją do wręczenia druhom z kilku jednostek sprzętu w ramach ich doposażania. Część z akcesoriów przekazała podczas ostatniej sesji rady gminy Aneta Jędrzejewska z zarządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Po apelu kordon druhów, samorządowców i mieszkańców przeszedł ulicami Wielgiego, by po kilku chwilach tradycyjnie złożyć kwiaty pod pomnikiem „Ku Czci Poległym I Pomordowanym W Walce Z Zaborcą”. Następnie wszyscy udali się do kościoła parafialnego w Wielgiem, by wziąć udział w nabożeństwie.

Tekst i fot. (ak)

Uroczyście z mieszkańcami komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się