:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  25°C słabe opady deszczu

UKS Skompensis Skępe: Piłka wraca do Skępego

Piłka nożna, Skompensis Skępe Piłka wraca Skępego - zdjęcie, fotografia

Po ponad dekadzie UKS Skompensis Skępe wraca do seniorskich rozgrywek piłkarskich. Klub zgłosił drużynę do włocławskiej A-klasy, rozgrywa sparingi i już pali się do gry. Warto dodać, że Skompensis będzie naszym szóstym reprezentantem w tej klasie rozgrywkowej.

O powrocie Skępego do seniorskiej piłki mówiło się przynajmniej od kilku lat, ale na mówieniu się kończyło. Brakowało chętnych zarówno do grania jak i przede wszystkim do spięcia spraw organizacyjnych. Jeszcze kilka lat temu nie za bardzo byłoby też gdzie grać. Ale sytuacja od jakiegoś czasu się zmieniała, aż wreszcie znaleźli się ludzie chcący wskrzesić w Skępem piłkę nożną. Drużyna będzie grała pod szyldem UKS Skompensis, a trenerem został 27-letni skępianin Robert Krajewski.

– Tutaj zawsze byli ludzie chętni do gry, ale zabrakło organizacji, może w niektórych momentach dobrej woli i sprzyjających okoliczności i Skępe zniknęło na długo. Dlatego też chłopcy z naszego miasta i gminy grają w innych klubach, bo przecież u nas nie mieli takiej możliwości. Ale teraz jest w Skępem boisko, na którym mam nadzieję, będziemy grać. Ja sam podjąłem się poprowadzenia tej drużyny i mam nadzieję, że wszystko potoczy się zgodnie z planem – mówi Krajewski.

W kwestii gry na stadionie leżącym przy Zespole Szkół im. W. Łukasińskiego i należącym do powiatu przedstawiciele klubu rozmawiają ze starostwem. Ale tutaj z użyczeniem obiektu nie powinno być problemu i mecze domowe Skompensis powinien rozgrywać właśnie na tej pięknej i nowoczesnej arenie. Jak zapewnia trener, jest spora grupa piłkarzy zapalonych do gry. Choć umiejętności i doświadczenie są na różnym poziomie, to na etapie powrotu do gry w lidze najważniejsze są chęci.

– Tego nam na pewno nie brakuje. Mamy grupę około 20 zawodników. Część nigdy nie grała na dużym boisku, część ma za sobą takie występy, ale było to jakiś czas temu. Jest też młodzież. Ważne, że już po sparingach widzę progres. Chcemy przede wszystkim wrócić do ligi i kontynuować ten projekt. Będziemy grać swoimi chłopakami – dodaje trener UKS Skompensis Skępe.
Skępianie rozegrali kilka meczów sparingowych. Najpierw przegrali 2:4 z Wiślaninem Bobrowniki, potem 1:8 z Orionem Popowo. Następnie był remis 1:1 z juniorami Kasztelana Sierpc oraz 4:4 z juniorami Tłuchowii. W miniony weekend zespół pokazał się też na turnieju w Mochowie. Jakie więc są prognozy przed ligą?

– Sportowo mamy kilku graczy doświadczonych, u których widać boiskowe obycie. Najważniejsze, że jest bardzo dobra atmosfera. Chcemy wystartować i grać w każdym meczu o zwycięstwo, powalczyć o punkty i jak najlepsze miejsce w tabeli. Najważniejsza jest ciągłość tego projektu – rozwój – kończy Krajewski.

Nowy sezon startuje w weekend 18-19 sierpnia. Na inaugurację przed Skompensisem duże wyzwanie, bo nasza ekipa podejmie Grot Kowalki, a więc mistrza grupy II włocławskiej A-klasy z poprzedniego sezonu. Relację i zdjęcia z tego meczu znajdziecie oczywiście w CLI oraz na naszym portalu lipno-cli.pl. O poczynaniach wracającego do gry w lidze zespołu ze Skępego będziecie mogli czytać w CLI na bieżąco. Za tydzień także o przygotowaniach pozostałej piątki naszych ligowców do sezonu 2018/19 w A-klasie.

(ak), fot. archiwum

uks skompensis skępe - komentarze opinie

  • gość 2018-08-10 15:05:13

    No i super! Stadion przy Zespole Szkół w Skępem aż się prosi o takie mecze! Powodzenia!!!

Dodajesz jako: Zaloguj się