:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C bezchmurnie

Ufają swojemu wójtowi

Urzędy, Ufają swojemu wójtowi - zdjęcie, fotografia

Absolutorium dla wójta gminy Bobrowniki było jednym z ważniejszych punktów ostatniej sesji. Ale zanim doszło do głosowania radni zapoznali się z pozytywną opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy z wykonania budżetu gminy za 2017 rok.

Za udzieleniem absolutorium głosowali wszyscy radni. W czasie dyskusji przed głosowaniem rajcy dobrze ocenili pracę Jarosława Poliwko, sukcesy w zdobywaniu pieniędzy z Unii Europejskiej oraz bardzo dobrą współpracę z radą gminy. Uczestniczący w głosowaniu 15 radnych jednogłośnie podjęło uchwały dotyczące zatwierdzenia sprawozdania i udzielenia wójtowi absolutorium.

Dochody budżetu gminy Boborowniki za 2017 rok zostały wykonane na kwotę ponad 14 mln złotych, co stanowi blisko 100 procent planu rocznego. – Gminne pieniądze zostały wydatkowane w wysokości ponad 13 milionów złotych. Wspólnymi siłami udało nam się stworzyć nadwyżkę w kwocie 305 tysięcy złotych – mówi Poliwko.

– Bardzo chciałbym podziękować – zabrał głos wójt Jarosław Poliwko – za to, że jesteśmy jednomyślni, ale przede wszystkim za to, że wspólnie przepracowaliśmy cały rok. Włodarz zapewnił też o swoich dalszych wysiłkach, które będzie podejmował na rzecz rozwoju gminy.
 

Tekst i fot.
 (mb-g)

Ufają swojemu wójtowi komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się