:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  26°C bezchmurnie

Uczą się za granicą

Oświata, Uczą granicą - zdjęcie, fotografia

Od ponad roku uczniowie „Technika” wraz z pięcioma szkołami z Europy biorą udział w programie „Erasmus Plus. Akcja 2. Partnerstwo Strategiczne”. Partnerami projektu są szkoły z Francji, Hiszpanii, Portugalii, Włoch i Turcji.

31 stycznia uczniowie lipnowskiego ZST przeprowadzili akcję Dzień Erasmusa. Na tę okazję do szkoły zostali zaproszeni przedstawiciele gimnazjów z całego powiatu. Młodzież, a także koordynatorzy projektu zaprezentowali zgromadzonym w auli szkolnej gościom założenia przedsięwzięcia oraz swoje wrażenia z pobytu w Hiszpanii. Zaproszeni gimnazjaliści mieli także okazję uczestniczyć w wideokonferencji z krajami partnerskimi: Francją, Hiszpanią i Portugalią. Poza tym odbyły się również warsztaty ekonomiczne.

Uczestnicy projektu opracowali program współpracy zatytułowany „Wszyscy uczymy się w szkole”. Jego idea narodziła się podczas dyskusji prowadzonych on-line przez nauczycieli z różnych krajów. Tematem rozmów były trudności, z jakimi borykają się ich uczniowie na drodze do sukcesów edukacyjnych. By zmierzyć się z tym problemem i dowiedzieć się, co jest tego powodem, do współpracy zostały zaangażowane szkoły z Francji, Włoch, Portugalii, Turcji, Hiszpanii i Polski. Projekt realizowany jest w każdym z tych państw. W marcu ubiegłego roku lipnowski Zespół Szkół Technicznych odwiedzili uczniowie z Europy. Przyjechało 12 nauczycieli i 20 uczniów z krajów partnerskich. Technikum przypadło w udziale omówić aspekty ekonomiczne jako jeden z przykładów trudności.

W połowie października, to uczniowie ZST wybrali się w podróż do Hiszpanii. Uczestnicy programu zgodnie twierdzą, że udział w przedsięwzięciu pozwoli im nie tylko na szlifowanie angielskiego, ale również na poznanie podobieństw między państwami. Jeszcze tego roku uczniowie wraz z nauczycielami wyjadą do Turcji.
 

(mb-g)

Uczą się za granicą komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się