:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C bezchmurnie

Uciekał przed policją

Kronika kryminalna, Uciekał przed policją - zdjęcie, fotografia

Kompletnie pijany 47-latek uciekał na skuterze przed policją w Strachoniu. Pościg nie trwał długo. Mężczyzna poniesie poważne konsekwencje.

Policjanci z Dobrzynia nad Wisłą podejrzanego kierującego zauważyli w niedzielny wieczór, podczas pełnienia służby w Strachoniu. Ich uwagę zwrócił jadący motorowerem mężczyzna, który miał wyraźny problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy.

Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w radiowozie, by zatrzymać delikwenta. Ten ani myślał poddać się kontroli i zaczął uciekać jednośladem.

- Gdy policjanci zatrzymali 47-latka okazało się, że był pijany. Miał w organizmie około 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna podejmując próbę ucieczki, chciał uniknąć odpowiedzialności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Tymczasem naraził się dodatkowo na karę za kolejne przestępstwo, którego się dopuścił - mówi Małgorzata Małkińska z KPP Lipno.

Teraz za swój wybryk sprawca musi się liczyć z bardzo poważnymi konsekwencjami. Od czerwca tego roku ten, kto pomimo wydania przez policjanta poruszającego się pojazdem polecenia zatrzymania pojazdu nie zatrzymuje się niezwłocznie i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Tekst i fot. (ak)

Uciekał przed policją komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się