:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -5°C rozproszone chmury

Tłuchowo: By żyło się zdrowiej

Inwestycje, Tłuchowo żyło zdrowiej - zdjęcie, fotografia

Zgodnie z zapowiedzią sprzed kilku miesięcy w Tłuchowie został wybudowany plac rekreacyjno-sportowy. Koszt inwestycji wyniósł kilkadziesiąt tysięcy złotych

Siłownia zewnętrzna zlokalizowana jest przy gminnym stadionie. Pomysł wybudowania placu rekreacyjno-sportowego pojawił się już w maju ubiegłego roku. Przypomnijmy, że w gminie Tłuchowo przyjęło się wynagradzać sołectwo, które podczas wyborów wykaże się największą frekwencją. – Podczas wyborów czy to samorządowych, czy parlamentarnych sołectwo, które uzyska największą frekwencję w gminie, otrzymuje 2,5 tys. zł. Pieniądze mieszkańcy mogą przeznaczyć na wybrany przez siebie cel – mówił Krzysztof Dąbkowski, wójt gminy.

Mieszkańcom Tłuchowa już dwa razy udało się wygrać w tej konkurencji. Swoją nagrodę zdecydowali się przekazać właśnie na budowę siłowni. – W Tłuchowie brakuje miejsc, gdzie mieszkańcy mogliby aktywnie wypocząć oraz zregenerować siły. Stworzenie takiego placu przyczyni się do zacieśnienia więzi nie tylko sąsiedzkich, ale przede wszystkim rodzinnych – mówi Dąbkowski.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 23 tys. złotych, z czego ponad szesnaście tysięcy gmina zapłaciła za sprzęt do ćwiczeń. Zamontowanych zostało 8 urządzeń, które poprzez różny stopień trudności dają możliwość aktywnego wypoczynku. W plenerze można poćwiczyć m. in. na rowerku stacjonarnym, steperze, popularnym „motylu” oraz twisterze. Mieszkańcy już od kilku tygodni wzmacniają ciało na specjalnych przyrządach przeznaczonych do ćwiczeń, które angażują mięśnie nóg, brzucha i klatki piersiowej. – Ta siłownia powstała z pożytkiem dla wszystkich mieszkańców gminy. To idealne miejsce do jakże popularnego ostatnio  aktywnego wypoczynku. Ja i moje koleżanki często korzystamy z placu rekreacyjno-sportowego – mówi Alina Żuchowska.
 

Tekst i fot. (mb)

Tłuchowo: By żyło się zdrowiej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się