:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  25°C słabe opady deszczu

Tłuchowia Tłuchowo idzie po awans? Rozbili Kujawiaka

Nasz zespół zdobył wiosną już 11 punktów i jest obok Grotu Kowalki najlepszą w tym roku ekipą grupy II włocławskiej A-klasy. Wygrana 4:0 z Kujawiakiem Kruszyn pokazuje, że Tłuchowię stać nawet na wygranie grupy i grę o awans do V ligi.

Po rundzie jesiennej Tłuchowia nie uchodziła za ligowego faworyta, więc dzięki znakomitej postawie w tym roku można już przyznać jej miano „rycerza wiosny”. Oczywiście do końca sezonu pozostają jeszcze cztery mecze, ale 11 na 15 możliwych do zdobycia punktów w pięciu meczach robi wrażenie (3 wygrane, 2 remisy, 0 porażek).

Jeszcze większe wrażenie zrobił wynik meczu z wiceliderem z Kruszyna. Zanim Kujawiak zdążył na dobre wejść w meczu, już w Tłuchowie przegrywał po golu Rykaczewskiego w 2. minucie. Gdy niedługo przed przerwą dwa gole dołożył Buraczyński, zrobiło się 3:0. W 50. minucie efektowną wygraną przypieczętował Kwiatkowski, strzelając gola na 4:0. Do końca spotkania Tłuchowia nie forsowała tempa, chcąc dowieźć wynik najmniejszym nakładem sił.

Wygrana pozwoliła jej awansować na trzecie miejsce w tabeli. Tłuchowia ma 23 punkty. Do Kujwiaka Kruszyn traci 3 punkty, a do liderującego Grotu Kowalki 5. A już w sobotę zagra właśnie z Grotem i jeśli wygra, będzie o włos od pierwszej lokaty. Relacja oczywiście w kolejnym CLI.