:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  26°C bezchmurnie

Tak się bawią „Suminianki”

Choć w kameralnym gronie, to panie z Sumina postanowiły uczcić andrzejki i we wspólnym towarzystwie zasiąść do biesiady. Spotykają się tak właśnie przy okazji świąt i innych ciekawych okoliczności.

W świetlicy wiejskiej w Suminie, w czwartek 30 listopada spotkało się kilkanaście mieszkanek wsi. Oprócz tego, że gdy tylko jest okazja, panie organizują tego typu wydarzenia, to działają też w ramach stowarzyszenia „Suminianki”. Dlatego też przejawiają inicjatywę i chęć do działania, a w ubiegłym tygodniu nadarzyła się świetna sposobność.

– Dzisiaj były i wróżby, i poczęstunek, i oczywiście wiele rozmów. Ale spotykamy się częściej, nie tylko w andrzejki. Teraz mamy wyremontowaną salę, za którą nie musimy płacić i serdecznie dziękujemy gminie, bo to bardzo ważne, żeby było gdzie się spotkać. Poza tym jeździmy do kina, czy teatru, staramy się zorganizować pożytecznie czas – mówi Bożena Rakowska, sołtys Sumina.

Panie działają jako stowarzyszenie zwykłe czyli takie, które utrzymuje się tylko ze swoich składek. Ale jak widać „Suminianki” przy pomocy gminy dobrze sobie radzą. Dowód tego dały w ostatnie andrzejki.

Tekst i fot. (ak)

Tak się bawią „Suminianki” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się