:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C rozproszone chmury

Szpital legł w gruzach

Inwestycje, Szpital legł gruzach - zdjęcie, fotografia

Zakończyła się rozbiórka budynku po starym szpitalu w Lipnie. Teren przy placu 11 Listopada do końca sierpnia zostanie uprzątnięty, a powiat wybuduje tam szkołę muzyczną

Stary szpital zlokalizowany w Lipnie przy ulicy 11 Listopada od wielu lat czekał na nowego właściciela. Opustoszałe pomieszczenia niszczały z dnia na dzień, wandale też odcisnęli swoje piętno na szybach i nie tylko. Pacjenci leczeni są od kilku lat tylko w obiektach szpitalnych przy ulicy Nieszawskiej, a pomieszczenia poszpitalne przy 11 Listopada dawno nie pełnią roli w branży zdrowotnej. Właścicielem obiektów jest powiat lipnowski. Mimo wielu starań nie udało się zarządcy posesji znaleźć nabywcy obiektu. Pomysłów i planów było mnóstwo, ale na tym się kończyło.

– Chcieliśmy kilkakrotnie sprzedać obiekt, ale nie było chętnych – mówi starosta lipnowski Krzysztof Baranowski. – Chciałem sprzedać za niewielką kwotę na mieszkania socjalne, z rozłożeniem na raty, ale nie udało się. Chciałem przekazać wojsku, ale po obejrzeniu stwierdzili, że za duży koszt. Obiekt ten zagrażał już bezpieczeństwu, wandale wybijali szyby.

Budynek starego szpitala został więc rozebrany. Został gruz, który wykonawca rozbiórki wyłoniony w przetargu wykorzysta choćby do utwardzenia dróg. Przetarg na rozbiórkę obiektu i uprzątnięcie terenu wygrała lipnowska spółka miejska Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. Władze PUK-u w zamyśle przy przystąpieniu do przetargu miały pozyskanie gruzu z rozbiórki dużego budynku.

– Gruz będzie skruszony, wywieziony, a działka uprzątnięta – informuje Marcin Kawczyński, prezes spółki PUK. – Mamy na to czas do końca sierpnia.

Po szpitalu nie ma śladu, na terenie leżą sterty gruzu. Wkrótce zmieni się ten widok, bowiem właśnie w tym miejscu powstanie lipnowska szkoła muzyczna, z prawdziwego zdarzenia, nowoczesna, z pełnowymiarową i spełniającą obecne wymogi salą koncertową.

– Na szkołę muzyczną wydzielimy 20 arów, a 33 ary zostaną sprzedane – mówi starosta Baranowski. – Chciałbym, żeby powstał tam ładny budynek, może blok mieszkalny, bo mieszkań brakuje, może galeria. Bryła szkoły muzycznej będzie ładna, sala koncertowa spełni wszelkie wymogi.

A wiemy, że adeptów muzykowania w naszym powiecie nie brakuje. Szkoła muzyczna cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży, z powodzeniem kształcąc instrumentalistów na różnych instrumentach oraz wokalistów. Uczniowie szkoły muzycznej, której organem prowadzącym jest powiat lipnowski, odnoszą sukcesy i umuzykalniają społeczeństwo. Obecnie młodzi uczą się w pomieszczeniach szkolnych innych placówek powiatowych. Wybudowanie szkoły muzycznej w Lipnie przy 11 Listopada poprawi warunki nauki i stworzy możliwość prawdziwego koncertowania.

Do tematu wrócimy.
 

Tekst i fot. Lidia Jagielska

Szpital legł w gruzach komentarze opinie

  • gość 2018-09-11 14:17:02

    Lepszy pomysł na te miejsce byłby mieszkania + Panie Starosto.

Dodajesz jako: Zaloguj się