:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C bezchmurnie

Szlachetna Paczka w gminie Kikół wystartowała

Akcja charytatywna, Szlachetna Paczka gminie Kikół wystartowała - zdjęcie, fotografia

Już po raz dziesiąty w gminie Kikół rusza akcja Szlachetna Paczka. Po raz pierwszy w 2008 roku rodziny potrzebujące pomocy odwiedziła Ania Baranowska, wtedy wolontariuszka Rejonu Lipno, ale już rok później następni wolontariusze włączyli się do działania, a wkrótce powstał Rejon Kikół.

Obecnie wolontariusze wchodzą w skład Rejonu Lipno i okolice, ale mają swój zespół z wytrwałą liderką Anią Baranowską na czele. Zespół tworzą również Basia Jasińska, Jacek Zająkała, Jarek Rosłonowski, Marek Baranowski. Irek Bednorz oraz nowe wolontariuszki Karola Borowicz i Marzena Bednorz.

– „Paczkowicze” obliczyli, że w czasie tych dziesięciu lat włączyli do akcji ponad 100 rodzin zamieszkałych w naszej gminie. Na czym polega praca wolontariusza? Otóż jako osoba dobrze znająca środowisko odwiedza rodziny, które z różnych powodów znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Tym powodem może być choroba w rodzinie, niepełnosprawność, samotność rodzica czy samotność osoby starszej, a także inne powody z wyłączeniem nadużywania alkoholu. Jeśli wolontariusz oceni, że rodzinie jest potrzebna mądra pomoc, która zmotywuje rodzinę do podjęcia walki o lepszy los, to wtedy umieszcza jej historię na specjalnym portalu. Do tego portalu mają dostęp wspaniali ludzie, którzy staną się darczyńcami dla tej jednej, konkretnej rodziny. No a potem wielki finał, kiedy wszelka pomoc dociera do rodziny, dla wolontariuszy wielkie święto – mówi Anna Baranowska, liderka zespołu Kikół.

Tegoroczna akcja jest już rozpoczęta, wolontariusze zabierają się do pracy. To nie tylko odwiedzanie rodzin, to również wiele papierkowej roboty: trzeba wypełniać ankiety, opisywać historie rodzin, a potem to jeszcze wprowadzić do komputera. W tym roku jest więcej wolontariuszy w zespole kikolskim, a więc więcej rodzin otrzyma pomoc. Gratulujemy podjęcia wyzwania i życzymy sukcesów, aby wszystkie rodziny zgłoszone do projektu znalazły darczyńców.
 

(ak)

Szlachetna Paczka w gminie Kikół wystartowała komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się