:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

Szkoła na szóstkę

Oświata, Szkoła szóstkę - zdjęcie, fotografia

Tak należy w skali szkolnej ocenić placówkę z Zajeziorza. Niewielka podstawówka zapewnia edukację kilkudziesięciu uczniom. Pracownicy skupiają się jednak nie tylko na lekcjach, ale także na dodatkowych zajęciach i wzbogacaniu bazy szkoły

Szkoła Podstawowa w Zajeziorzu mieści się w dwóch budynkach. Jeden z nich to zabytkowy dworek. W nowszym budynku jest m. in. sala gimnastyczna, siłownia i łazienki. Organem prowadzącym szkołę jest Stowarzyszenie Na Rzecz Pełnego Rozwoju Dzieci i Młodzieży, którego prezesem jest Ewa Żuchowska. Sekretarzem stowarzyszenia i jednocześnie dyrektorem szkoły jest Zbigniew Bogóski. Najmniejsza klasa liczy zaledwie czworo uczniów, ale choćby w dwóch grupach przedszkolnych jest po 16 i 17 osób. Społeczność szkolna jest zintegrowana i chętnie organizuje różne akcje. Rada rodziców organizuje 3 lutego bal karnawałowy w Trutowie.

– Podczas imprezy losujemy szczęśliwe numerki, które rozdajemy wszystkim przed rozpoczęciem pierwszego tańca. Nagroda główna to wejściówki na następny nasz bal oraz kilka nagród pocieszenia. Zespół muzyczny Legato przyłącza się do naszej akcji i podczas zabawy zbiera po symbolicznej złotówce do pudełka za każdą dedykację, po czym pudełko z pieniędzmi przekazuje na rzecz dzieci naszej szkoły – mówi Anna Karpińska, przewodnicząca rady rodziców.

Jak sama zaznacza, mieszkańcy Zajeziorza działają charytatywnie. Organizują dwie takie imprezy w ciągu roku, z których dochód w całości jest przeznaczany na rzecz uczniów. Z pieniędzy zarobionych do tej pory udało się zakupić m. in. sprzęt muzyczny – niezbędny przy wszystkich uroczystościach szkolnych czy aparat fotograficzny. To nie wszystko.

– Dokładaliśmy się do rozszerzenia placu zabaw przed szkołą, zakupiliśmy zabawki do oddziałów przedszkolnych, fundowaliśmy nagrody w różnych konkursach szkolnych i międzyszkolnych, sponsorowaliśmy naszym dzieciom wycieczki, dzień dziecka, dni rodziny, zabawę choinkową itp. Rodzice, członkowie stowarzyszenia, nauczyciele i pracownicy szkoły, wszyscy angażują się bardzo mocno w prace związane z polepszeniem i udoskonalaniem naszej bazy, nie tylko materialnie ale również integracyjnie – dodaje Karpińska.

Placówkę wspiera również wójt Józef Predenkiewicz, który użycza świetlicy wiejskiej w Trutowie, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Specjalne podziękowania rodzice uczniów z Zajeziorza kierują do dyrektora Bogóskiego. – Pracuje z nami równie ciężko przy wszystkich akcjach. To dzięki jego wyjątkowemu docenianiu każdej najdrobniejszej rzeczy, liczeniu się ze zdaniem każdej osoby, staraniem się rozwiązywać każdy najmniejszy problem, rodzice są bardziej zaangażowani w rozwój szkoły – kończy przewodnicząca rady rodziców.

(ak), fot. SP Zajeziorze

Szkoła na szóstkę komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-01-22 16:20:42

    Szkoła nie na szóstkę tylko na dwie szóstki

  • X - niezalogowany 2018-01-22 17:28:09

    Pani Karpinska powinna objąć funkcję prezesa Stowarzyszenie to ona wykazuje największe zaangażowanie w pracy na rzecz szkoly niejednokrotnie poświęcając swój czas i siły.Jestem pod wielkim wrażeniem jej energii i profesjonalizmu.Pani Ania na prezesa!!!Rodzic .

Dodajesz jako: Zaloguj się