:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C bezchmurnie

Szczęśliwa trzynastka NEMO Lipno

Sporty wodne, Szczęśliwa trzynastka Lipno - zdjęcie, fotografia

W minioną niedzielę pływacy z klubu Nemo Lipno zdobyli trzynaście medali podczas II Zawodów Pływackich o Puchar Burmistrza Świecia. To kolejne prestiżowe sukcesy naszych zawodników.

Nie ma wątpliwości co do faktu, że to był niezwykły występ lipnowskich pływaków na co dzień trenujących pod skrzydłami Nemo. – Kolejny udany start mają za sobą nasi zawodnicy – mówią trenerzy NEMO Lipno. – 13 maja wystartowali w II Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Świecia. 29 zawodników lipnowskiego klubu wzięło udział w zawodach wraz z ponad 350 zawodnikami z różnych regionów naszego kraju. Zawodnicy NEMO po raz kolejny nie zawiedli oczekiwań swoich trenerów i kibiców i aż 13 razy stawali na podium.

Na najwyższym stopniu podium stanął Maciej Rakowski, który zdobył złoty medal w konkurencji 25 m stylem grzbietowym oraz brązowy, płynąc 25 m stylem dowolnym. Wśród najmłodszych pływaków na podium zawodów stawali także: Zuzanna Lewandowska, zdobywając brązowy medal za 25 m stylem grzbietowym, Martyna Zakrzewska – brązowy medal za 25 m stylem grzbietowym i Filip Dąbek, który zadebiutował w konkurencji 50 m stylem dowolnym  i zdobył III miejsce. Oprócz tego brązowy medal zdobyła sztafeta ośmiolatków w składzie: Martyna Zakrzewska, Karolina Górzyńska, Filip Dąbek i Maciej Rakowski.

Osiem medali zdobyli także starsi adepci pływania. Srebro przywieźli do Lipna: Anna Ostrowska – 100 m stylem klasycznym, Gabriela Kowalska – 50 m stylem grzbietowym, Natalia Ziemkiewicz – 100 m stylem klasycznym, Michał Grzywaczewski – 100 m stylem dowolnym i Jakub Wojciechowski – 100 m stylem grzbietowym. Brązowe medale zdobyli: Alicja Ostrowska – 100 m stylem grzbietowym, Szymon Kycia – 100 m stylem klasycznym i Stanisław Lewicki – 100 m stylem grzbietowym.

– Sukcesy zawodników NEMO Lipno są efektem ciężkiej i systematycznej pracy w czasie treningów, ale także ich samodyscypliny oraz zaangażowania zarówno młodych sportowców jak i sztabu  trenerskiego – mówią trenerzy Nemo. – Patrząc na ich postawę, można być pewnym, że pływanie jest dla nich nie tylko zabawą i rekreacją, ale przede wszystkim pasją.

My gratulujemy młodym pływakom i czekamy na kolejne sukcesy.
 

Lidia Jagielska
fot. nadesłane

Szczęśliwa trzynastka NEMO Lipno komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się