:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Sukces Julity Kunickiej

Oświata, Sukces Julity Kunickiej - zdjęcie, fotografia

Julita Kunicka, uczennica Gimnazjum w Bobrownikach, została laureatką wojewódzkiego konkursu z języka niemieckiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Podobny wynik udało się osiągnąć jedynie 20 osobom z całego województwa kujawsko-pomorskiego.

Osiągnięcie tego sukcesu nie było łatwe. Okupione było wieloma godzinami nauki. Uczennica, aby przygotować się do poszczególnych etapów, przychodziła przed planowanymi lekcjami lub zostawała po nich na organizowanych specjalnie dla niej zajęciach indywidualnych. Prowadziła je Katarzyna Matczuk, nauczyciel języka niemieckiego z gimnazjum w Bobrownikach.

Najpierw należało przejść etap szkolny i zdobyć z rozwiązywanego testu minimum 80 proc. Osoby, którym się to udało, zakwalifikowały się do etapu rejonowego, w którym trzeba było wykazać się wiedzą i umiejętnościami językowymi na jeszcze wyższym poziomie.

Kolejny i zarazem ostatni był etap wojewódzki, do którego zakwalifikowały się 42 osoby. Wśród nich była wspomniana Julita Kunicka reprezentująca Bobrowniki i powiat lipnowski. Na tym etapie uczniowie musieli podejść nie tylko do części pisemnej, ale również ustnej. Należało uzyskać wynik minimum 90 proc., aby zdobyć tytułu laureata, a co za tym idzie być zwolnionym z konieczności zdawania egzaminu gimnazjalnego z języka obcego.

– Udało się – mówi z radością Julita Kunicka, uczennica z Bobrownik przyznając, że nie była to łatwa droga. – Na ostatnim etapie można było popełnić niewiele błędów, które zmieszczą się w przedziale tych zaledwie 10 proc. Od września przygotowywałam się do poszczególnych etapów według wskazanych wytycznych kuratorium. Na naukę poświęcałam właściwie każdą wolną chwilę.

Julita Kunicka przyznała, że uwielbia język niemiecki i nie trzeba było jej namawiać do udziału w konkursie organizowanym przez kuratorium oświaty. Sama zdecydowała się podjąć wysiłek przygotowania się do startu w nim. Jak widać, opłaciło się to. Uczennica nie wiąże jednak swojej dalszej przyszłości wyłącznie z językiem niemieckim. Planuje wybrać kierunek biologiczno-chemiczny, aby zostać stomatologiem. Umiejętności językowe chce wciąż rozwijać. Chciałaby także pozwiedzać Niemcy, bo nigdy nie miała jeszcze okazji.
 

Natalia Chylińska-Żbikowska, fot. nadesłane

Sukces Julity Kunickiej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się