:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C bezchmurnie

Sołectwa z Dobrzynia nad Wisłą na murawie

Piłka nożna, Sołectwa Dobrzynia Wisłą murawie - zdjęcie, fotografia

12 sierpnia w Dobrzyniu nad Wisłą odbył się turniej piłki nożnej w ramach VII edycji Spartakiady Sołectw. W zawodach organizowanych przez DCSiT najlepszy okazał się Chalin.

W niedzielne przedpołudnie na placu gry stawiły się reprezentacje sołectw: Chalin, Glewo i Płomiany. Turniej odbył się na boisku odpowiadającym wymiarom orlika, a drużyny wystąpiły w składach 6–osobowych. W pierwszym pojedynku Chalin podejmował Płomiany. Początek był dość wyrównany i obie ekipy skupiały się przede wszystkim na tym, aby bramki nie stracić. Dopiero w dalszej fazie gry Chalin otworzył wynik spotkania, a kolejne trafienia przychodziły już dużo łatwiej. W końcowym rezultacie Chalin pokonał Płomiany 5:1. W drugim spotkaniu Glewo i Płomiany przez większość meczu toczyły wyrównany bój o 3 punkty. Do stanu 3:3 trudno było wskazać faworyta, ale to Glewo potrafiło zadać decydujące ciosy i zwyciężyło 5:3.

Ostatni mecz musiał wyłonić zwycięzcę turnieju, bo Chalin i Glewo zgromadziły do tej pory po 3 punkty. Od prowadzenia 1:0 zaczęło Glewo, ale Chalin wcale nie zamierzał się poddawać. W końcu padła bramka wyrównująca i mecz zakończył się remisem 1:1. Dzięki lepszemu bilansowi bramek I miejsce zapewnił sobie Chalin. Warto podkreślić, że mimo twardej walki wielu zawodników stać było na gesty fair-play i okazanie szacunku rywalowi. Dzięki takiej postawie turniej przebiegł w dobrej atmosferze – brawo Panowie! Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz kolejne punkty do klasyfikacji generalnej Spartakiady Sołectw.
 

(ak), fot.DCSiT

Klasyfikacja Turnieju Piłki Nożnej:
I – Chalin – 3 pkt
II – Glewo – 2 pkt
III – Płomiany – 1 pkt
 

Klasyfikacja Spartakiady Sołectw:
I – Glewo – 20 pkt
II – Chalin – 16 pkt
III – Dyblin – 8 pkt
IV – Mokowo – 6 pkt
V – Płomiany – 6 pkt
 

 

Sołectwa z Dobrzynia nad Wisłą na murawie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się