:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C bezchmurnie

Sołectwa ruszyły do boju

Rekreacja, Sołectwa ruszyły - zdjęcie, fotografia

18 marca w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki już po raz siódmy zainaugurowano Spartakiadę Sołectw Gminy Dobrzyń nad Wisłą. Jako pierwszy tradycyjnie rozegrano turniej futsalu.

Do rywalizacji zgłosiły się sołectwa: Chalin, Dyblin, Glewo, Mokowo i Płomiany. Turniej rozegrano w systemie każdy z każdym. W sumie rozegrano 10 spotkań. Już pierwszy pojedynek Płomian i Dyblina okazał się bardzo ciekawy i wyrównany. Po zaciętym meczu lepsi okazali się piłkarze Dyblina, którzy zwyciężyli 1:0. W swoich premierowych spotkaniach turnieju Glewo nieznacznie pokonało Chalin 2:1, a Mokowo musiało uznać wyższość Dyblina, przegrywając 1:3. Dalsze mecze wyraźnie pokazywały, że głównymi faworytami do zwycięstwa będą drużyny Dyblin i Glewa.

Sytuacja wyjaśniła się dopiero w ostatniej kolejce, kiedy obie drużyny spotkały się na boisku. W meczu padł bezbramkowy remis i dzięki lepszej różnicy bramek to Dyblin okazał się najlepszą drużyną turnieju. W walce o III lokatę doszło do małej niespodzianki, bo Mokowo pokonało faworyzowane Płomiany 2:0. Cały turniej do pewnego momentu przebiegał bez przeszkód, gdy po 7. meczu bardzo nagannie zachował się zawodnik z Dyblina. Z przykrością trzeba też wspomnieć o wybitnie niesportowej postawie jaką pokazała osoba reprezentująca Płomiany. Tak brutalnego zachowania na hali DCSiT jeszcze nie widziano i taka sytuacja na pewno więcej się nie powtórzy. Zawodnik natychmiast otrzymał czerwoną kartkę oraz decyzją organizatorów został wykluczony z dalszych rozgrywek sportowych.

Wszystkie drużyny zgodnie z zajętymi miejscami otrzymały pamiątkowe dyplomy. Nagrody w postaci sprzętu sportowego zostaną wręczone dopiero po zakończeniu całego cyklu rozgrywek, na który składają się jeszcze turnieje piłki siatkowej, koszykówki, konkurencje rodzinne, siatkówki plażowej, piłki nożnej, siatkarskich trójek i tenisa stołowego. Organizatorzy zapraszają kolejne sołectwa do aktywnego udziału.

(ak), fot. DCSiT

Klasyfikacja Spartakiady Sołectw:

I    Dyblin
II    Glewo
III    Mokowo
IV    Płomiany
V    Chalin
 

Klasyfikacja turnieju Futsalu:

I    Dyblin
II    Glewo
III    Mokowo
IV    Płomiany
V    Chalin
 

Sołectwa ruszyły do boju komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się