:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C bezchmurnie

Skompensis Skępe wrócił do A-klasy! Na początek dostał lanie

UKS Skompensis Skępe rozegrał swój pierwszy mecz w seniorskich rozgrywkach piłkarskich od ponad dekady. Choć odebrał ciężką lekcję futbolu od Grotu Kowalki, to cieszy przede wszystkim sam start i świetna frekwencja na meczu na stadionie przy ul. Wymyślińskiej.

Jak już informowaliśmy kilka tygodni temu w Skępem przeprowadzili rekonstrukcję drużyny piłkarskiej, która miała grać wśród seniorów. Tak się też stało i UKS Skompensis w niedzielne popołudnie zadebiutował w sezonie 2018/19 w grupie II włocławskiej A-klasy. Warto odnotować, że na stadionie przy ul. Wymyślińskiej pojawiło się ok. 200-300 kibiców, co jak na tę klasę rozgrywkową jest wynikiem godnym uwagi. Atmosfera była znakomita.

Na początek Skompensis dostał zadanie najtrudniejsze z możliwych, bo rywalem był Grot Kowalki, a więc ekipa, która wygrała w cuglach rywalizację w naszej grupie w poprzednim sezonie i miała szansę na awans do V ligi. Zgodnie z oczekiwaniami inicjatywa należała zdecydowanie do gości. Ambitni skępianie walczyli, próbowali szybkich akcji, ale wyraźnie górę brało doświadczenie i ogranie przyjezdnych, którzy swobodnie rozgrywali piłkę. Skompensis miał też problemy z wyprowadzeniem piłki spod własnego pola karnego.

Już do przerwy było 4:0 dla Grotu, a wynik i tak mógł być wyższy. W drugiej odsłonie rywale dołożyli jeszcze trzy gole. Ale co najważniejsze dla miejscowych fanów, w 78. minucie Skępe zdobyło gola honorowego z rzutu karnego.Ostatecznie Skompensis uległ Grotowi 1:7. Kolejny mecz skępianie rozegrają na wyjeździe z Wichrem Wielgie.

Wybrane zdjęcia oraz szczegółowa relacja z meczu z Grotem w najbliższym papierowym wydaniu CLI.

Tekst i fot. (ak)

Skompensis Skępe wrócił do A-klasy! Na początek dostał lanie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się