:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Ruszyła budowa kompleksu sportowego

Pełną parą wystartowała zapowiadana już w ubiegłym roku inwestycja w Teodorowie. W perspektywie 2-3 lat na terenie starego boiska powstanie kompleks sportowy z prawdziwego zdarzenia. W toku jest pierwszy etap zadania. Najdalej do końca sierpnia wykonane zostanie boisko rezerwowe

Do tej inwestycji wielicki samorząd przymierzał się od dłuższego czasu. Boisko w Teodorowie od dawna było anty wizytówką gminy. Dość powiedzieć, że po awansie do drugiej ligi kobiet piłkarek UKS Mustang nasze dziewczęta musiały rozgrywać swoje mecze w Lipnie lub Dobrzyniu nad Wisłą, bo boisko gminne nie nadawało się na taki szczebel rozgrywkowy. Od lat męczyć się grą na nim musieli też seniorzy Wichra Wielgie. W niedalekiej przyszłości to się zmieni. W toku jest realizacja pierwszego etapu inwestycji.

– W kwietniu wykonawca rozpoczął prace nad bocznym boiskiem. Wymieniony został grunt na całej powierzchni płyty, zrobiona podsypka odsączająca. Będzie też kolejna warstwa, teren wypoziomowany, teren przyległy zniwelowany. Zdecydowaliśmy się też na automatyczne podlewanie murawy. Są już słupy do piłkochwytów. Będzie też ogrodzenie, na koniec trawa i bramki – mówi wójt Tadeusz Wiewiórski.

Ten etap jest wart 600 tys. zł. Gmina pozyskała na to 300 tys. zł dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, drugie tyle pochodzi z jej budżetu. Umowa z wykonawcą przewiduje zakończenie prac w sierpniu, ale wiele wskazuje na to, że firma G&Syn Boiska J. Gawlik zejdzie z placu budowy już w maju. Potrzeba będzie czasu na ukorzenienie się i wypielęgnowanie murawy. Realnym terminem oddania boiska rezerwowego do użytku jest pierwsza połowa 2019 r. Wiadomo, że płyta będzie przystosowana do rozgrywania meczów na poziomie III ligi kobiet i A-klasy mężczyzn, czyli na poziomach, na których występują zespołu z Wielgiego.
To oczywiście dopiero początek. Drugi etap inwestycji oszacowano na 3 miliony złotych. W Ministerstwie Sportu i Turystki jest już wniosek gminy Wielgie o dotację także na ten etap. Jeśli uda się pozyskać pieniądze, będzie to również połowa wartości zadania. A zatem gmina będzie musiała sama wysupłać 1,5 mln zł. Jako, że to duża kwota, realne jest rozłożenie drugiego etapu na lata 2019-2020. Jeśli więc dotacja zostanie przyznana, kompleks sportowy może być gotowy już w 2020 r.

– Boisko główne będzie miało odwodnienie, cała działka będzie ogrodzona, powstaną trybuny i budynek z koniecznym zapleczem – dodaje wójt Wiewiórski.

Mieszkańcom pozostaje kibicować samorządowi i wierzyć, że posłowie zdecydują o przyznaniu gminie Wielgie dotacji na drugi etap inwestycji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, za parę lat w Teodorowie powstanie obiekt, który będzie wizytówką gminy, a nawet powiatu.
 

Tekst i fot. (ak)

Ruszyła budowa kompleksu sportowego komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-05-09 17:22:16

    Wiadomo.Wybory się zbliżają.

  • Gość - niezalogowany 2018-05-09 21:01:48

    Plany były już od dawna

  • Gość - niezalogowany 2018-05-10 06:54:45

    Żal mi tego Wiewiorskiego rozkłada taką inwestycję na 3 lata i oczywiście zaczyna przed wyborami nic nowego. Najlepsze jest to że sam zaczepił tego redaktora żeby napisał ten artykuł o boisku,słyszałem na własne uszy jak z nim rozmawiał w trakcie meczu dziewczyn z Chełmża ,mam nadzieję że poleci że stołka

Dodajesz jako: Zaloguj się