:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C bezchmurnie

Rozbudowują zakład transportu

Inwestycje, Rozbudowują zakład transportu - zdjęcie, fotografia

Zarząd powiatu podjął decyzję o zakupie nieruchomości w sąsiedztwie starostwa powiatowego w Lipnie. Ma tam zostać utworzone zaplecze techniczne dla Powiatowego Zakładu Transportu Publicznego. Rozstrzygnięto także przetarg na zakup nowego autobusu.

Działalność PZTP wymaga zapewnienia pomieszczeń warsztatowych do obsługi posiadanych pojazdów oraz zaplecza technicznego. W sąsiedztwie nieruchomości posiadanych przez powiat lipnowski przy ul. Sierakowskiego w Lipnie znajdują się obiekty, które po odpowiedniej adaptacji mogłyby zostać zmienione na warsztat. Dodatkowo są tam wiaty, które mogą zostać wykorzystane jako pomieszczenia magazynowe oraz spory plac, który zostałby przeznaczony na powiększenie parkingu dla petentów obsługiwanych w urzędzie.

– Dobry gospodarz jest zobowiązany dbać o komfort swoich klientów, dlatego po zakupie nieruchomości przy ul. Sierakowskiego, wychodząc naprzeciw potrzebom naszych interesantów, którzy wielokrotnie zwracali uwagę na zbyt małą ilość miejsc parkingowych przy urzędzie, przeznaczymy część zakupionego placu na parking – mówi starosta Krzysztof Baranowski.

Ponadto powiat zakupi dwa nowe autobusy. Przetarg na zakup większego, 49-osobowego został już rozstrzygnięty. Wygrała firma Scania Polska, która za kwotę 713.400,00 zł brutto do 16 marca br. dostarczy autobus Scania Higera-Series Touring HD. Jest to autobus turystyczny, wysokopokładowy, posiadający 49 miejsc siedzących dla pasażerów oraz po jednym dla kierowcy i pilota, toaletę, lodówkę oraz barek.

Scania będzie wykorzystywana na liniach najbardziej obleganych przez pasażerów oraz wynajmowana na różnego rodzaju wyjazdy okolicznościowe czy też wycieczki turystyczne, także zagraniczne. Przetarg na drugi z autobusów został unieważniony z powodu zbyt wysokiej oferty i w dniu 9 lutego zostanie ogłoszony na nowo.

(ak)

Rozbudowują zakład transportu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się