:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  24°C bezchmurnie

Rodzinnie w Zbyszewie

Wydarzenia lokalne, Rodzinnie Zbyszewie - zdjęcie, fotografia

Choć nie dysponują nowoczesną świetlicą i bardzo dużym terenem wokół niej, to tradycyjnie już potrafią zorganizować dla mieszańców dobrą zabawę. Humory w sobotę w Zbyszewie dopisywały.

Tradycją, która przyjęła się na dobre, jest w Zbyszewie doroczny piknik wakacyjny. Tym razem taka impreza odbyła się w sobotę 5 sierpnia. - Robimy to cyklicznie. Mamy sporo atrakcji, w tym dmuchane zjeżdżalnie, darmowe lody i kiełbaski. Są konkursy z nagrodami dla dzieci i wiele innych atrakcji - wyjaśnia Paweł Dzierżanowski, sołtys Zbyszewa.

Piknik wsparła także animatorka z Dobrzyńskiego Domu Kultury "ŻAK", która prowadziła gry i zabawy dla dzieci. Konkurencje sportowe jak zwykle przeprowadził Zygmunt Raczyński, emerytowany nauczyciel i społecznik ze Zbyszewa. - Jak zwykle jest fajna zabawa. Od kilku lat odbywają się u nas takie pikniki, dzieciaki dobrze się bawią, więc warto przychodzić. A i dorośli mogą porozmawiać i się zintegrować - mówią Ilona z Pauliną, mieszanki Zbyszewa.

Tekst i Fot. Andrzej Korpalski

Rodzinnie w Zbyszewie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się