:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Radni murem za wójtem

Urzędy, Radni murem wójtem - zdjęcie, fotografia

– Dziękuję za zaufanie i jednomyślność. Cieszę się, że wiele udało się zrobić, ale jak zawsze pozostaje pewien niedosyt – komentuje decyzję rady o udzieleniu absolutorium wójt Tadeusz Wiewiórski

Nad wykonaniem budżetu w 2017 roku oraz kwestią absolutorium dla wójta gminy radni pochylili się w ostatnich dniach maja. Wtedy też odbyła się sesja absolutoryjna. W zasadzie większa dyskusja była zbędna, wcześniej przeanalizowano wszystko na posiedzeniach właściwych komisji. Rok 2017 gmina Wielgie zamknęła z około półmilionowym deficytem. Na inwestycje wydała ok. 3,5 mln zł. Jak zwykle najwięcej pieniędzy pochłonęły pomoc społeczna i oświata.

Po przedstawieniu opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz informacji Komisji Rewizyjnej radni przystąpili do głosowania nad wnioskiem o udzielenie absolutorium. Oczywiście wszyscy poparli działania wójta. – Dziękuję za zaufanie i jednomyślność. Cieszę się, że wiele udało się zrobić, ale jak zawsze pozostaje pewien niedosyt – mówił tuż po głosowaniu Tadeusz Wiewiórski.

– Jak zwykle wielka rola była i jest po stronie rady i komisji za obiektywną ocenę wykonania budżetu za rok ubiegły. Dziękuję także swoim współpracownikom, bez których nie byłoby tych wszystkich osiągnięć. Podziękowania należą się też sołtysom. Najważniejsze zadania w 2017 roku wykonaliśmy i to na pewno cieszy. Wiadomo jednak, że zawsze chciałoby się zrobić więcej dla gminy. Mam nadzieję, że bieżący rok będzie jeszcze lepszy – dodaje Wiewiórski.

Dobrych informacji dla samorządowców i mieszkańców gminy jest więcej. Ogłoszono już przetarg na modernizację odcinka drogi wojewódzkiej nr 558 na odcinku Suszewo-Nowa Wieś. Nową nawierzchnią kierowcy powinni jeździć już w przyszłym roku. Odebrano już także pierwszy etap budowy kompleksu sportowego w Teodorowie. Wykonane zostało boisko boczne z ogrodzeniem. Obecnie samorząd zabiega o środki na kontynuację inwestycji, w tym przede wszystkim budowę boiska głównego z infrastrukturą przyległą.
 

Tekst i fot. (ak)

Radni murem za wójtem komentarze opinie

  • gość 2018-06-20 15:05:40

    Takiego nieudacznika nam nie trzeba, zbliżają się wybory wybierzmy nowego wójta!!!

Dodajesz jako: Zaloguj się