:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Inwestycje, PSZOK gotowy - zdjęcie, fotografia
08/10/2018 12:38

Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Tłuchowie dobiegła końca. Do nowo wybudowanego obiektu mieszkańcy już w styczniu będą mogli dostarczyć odpady wielkogabarytowe, sprzęt elektryczny i elektroniczny, materiały budowlane i rozbiórkowe, opony, leki przeterminowane oraz zużyte baterie i akumulatory.

W drugiej połowie października ubiegłego roku urzędnicy złożyli wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu o dofinansowanie przedsięwzięcia. Wniosek został pozytywnie rozpatrzony. Gmina otrzyma zwrot 85% kosztów kwalifikowanych. Całkowity koszt inwestycji to blisko 900 tys. złotych. – Otrzymaliśmy dotację pochodzącą z Unii Europejskiej w wysokości 600 tysięcy złotych. Aktualnie złożyliśmy kolejne pismo o płatność w celu rozliczenia dofinansowania – mówi Krzysztof Dąbkowski, wójt gminy Tłuchowo.

Została zbudowana pięciotraktowa wiata o lekkiej konstrukcji stalowej z dachem dwuspadowym krytym blachą. Podłoże zostało wyłożone betonem. Teren wokół inwestycji jest ogrodzony. Powstało także pomieszczenie biurowe dla potrzeb pracownika obsługującego PSZOK. W obrębie kontenera stanęła waga samochodowa o nośności 50 ton. W planach jest także prowadzenie na terenie nowo powstałego PSZOK edukacji ekologicznej. Pierwsze lekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tłuchowie odbędą się jeszcze we wrześniu. Młodzież dowie się dlaczego warto dbać o środowisko. Pierwsze odpady wielkogabarytowe, sprzęt elektryczny i elektroniczny, materiały budowlane i rozbiórkowe, opony, leki przeterminowane oraz zużyte baterie i akumulatory będą przyjmowane od stycznia 2019 roku.
 

(mb-g)

Reklama

PSZOK już gotowy komentarze opinie

  • gość 2018-10-08 17:06:08

    Gratulacje dla Tłuchowa od czytelnika z ze Skępego.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-09 08:55:37

    A czy ten czytelnik ze skępego był to obejrzeć wie gdzie to jest ze gratuluje ?? Zorientował sie ze nie ma tam porządnej drogi dojazdowej parkingu i ze cala inwestycja jest na dawnym smietnisku zasypany m ziemią niespełna 20lat temu .

  • gość 2018-10-09 17:53:28

    Jeżeli zasypane było 20 lat temu to dlaczego nikt nie interweniował w tej sprawie widocznie nikomu to nie przeszkadzało a teraz nagle towarzystwo się obudziło ze snu i mówią że coś tam kiedyś było, chcę tylko powiedzieć że takich miejsc w Polsce jest dużo i w Skępem takie też istnieje ale za to ponoszą winę ludzie którzy tam wysypywali śmieci a potem to zasypywali prawdopodobnie ów ci ludzie dziś są na emeryturach i nic nie pamiętają bo nie chcą pamiętać a droga może być zrobiona w póżniejszym czasie Krakowa od razu nie zbudowali , a co do parkingów to ja z pewnością nie parkowałbym w takim miejscu auta bo po co jak przywożę śmieci to je oddaje i odjeżdżam i wszystko i jestem zadowolony że pozbyłem się odpadu z mojej działki i taka jest prawda. Pan też napewno będzie miał takie odczucie zadowolenia jeżeli kiedykolwiek odda odpady które były uciążliwe na działce lub w garażu i pomyśli w duchu jak dobrze że tak blisko zaoszczędzony czas,paliwo prawda.

Dodajesz jako: |