:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Pożegnań czas

20 czerwca szesnaścioro absolwentów przedszkola „Pod lipami” w Wiosce zakończyło pierwszy etap edukacyjny, pożegnało się z kolegami i pracownikami placówki i z dyplomami w ręku ruszyło na zasłużone wakacje poprzedzające wstąpienie w szeregi uczniów szkoły podstawowej

– Dzisiaj nasi absolwenci opuszczają mury przedszkola, ale chcemy, by zawsze do nas powracali i w chwilach smutnych, i radosnych – mówiła dyrektor przedszkola publicznego „Pod lipami” Małgorzata Grzywińska. – My jesteśmy gotowi z naszymi absolwentami cieszyć się i pocieszać, bo to przecież są w pewnym sensie nasze dzieci. Nie mówimy dzisiaj: żegnajcie, mówimy do widzenia i czekamy na odwiedziny. Przedszkolne drzwi zawsze pozostają dla naszych absolwentów otwarte. Jako nauczyciele gwarantujemy, że zostaliście dobrze przygotowani do edukacji szkolnej. Czas spędzony w przedszkolu to fundament edukacji, a wszyscy nasi absolwenci dobrnęli do mety i ten fundament mają doskonały.

Nie obyło się bez łez wzruszenia, bo nie jest łatwo rozstać się po trzech lub czterech latach wspólnej zabawy, odkrywania świata, nauki, wypraw, posiłków, drzemek i… bycia razem. Absolwenci zaprezentowali swoje mistrzowskie tańce i śpiewy, a maluchy pożegnały ich brawurowymi występami, zapewnieniem o kontynuacji wysokiego poziomu artystycznego i przestrogami, by starsi koledzy dobrze zaprezentowali się w szkołach i… nie narobili wstydu przedszkolu.

– Żegnamy dzisiaj także jednego z pracowników naszego przedszkola, panią Teresę Nowatkowską –mówiła dyrektor Grzywińska. – W imieniu dzieci i pracowników dziękuję za wszystkie pyszne naleśniki, kotleciki i zacierki, desery, dobre słowa, uśmiech.
Takie chwile i tak emocjonalne pożegnania pełne ciepłych i serdecznych słów świadczą o rodzinnej atmosferze panującej w przedszkolu, zżyciu dzieci i pracowników oraz więzi utworzonej przez przedszkolną społeczność. – Dziękuję za to, że wszystko z talerzy znikało – mówiła pani Teresa. –Bardzo was kocham i życzę wszystkiego dobrego w szkole. Dziękuję współpracownikom za całe dobro.

Świadkami przedszkolnych pożegnań tegorocznych absolwentów byli rodzice i przyjaciele przedszkolaków, pracownicy przedszkola i goście oraz patron medialny, czyli niezmiennie tygodnik CLI.
 

Tekst i fot. 
Lidia Jagielska

Pożegnań czas komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się