:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C rozproszone chmury

Pożar w Tłuchowie. Dom trzeba zburzyć, potrzebna pomoc

Pożary, Pożar Tłuchowie trzeba zburzyć potrzebna pomoc - zdjęcie, fotografia

W poniedziałek 10 maja wieczorem pożar w Tłuchowie strawił budynek gospodarczy oraz garaże. Nadpalił się również dach części mieszkalnej. Dom trzeba zburzyć i zbudować na nowo. Pogorzelcy potrzebują pomocy.

Pożar w Tłuchowie wybuchł 10 maja ok. 19.00. W domu było wtedy osiem osób, w tym sześcioro dzieci. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń. Spalił się budynek gospodarczy oraz trzy drewniane garaże, ogień zajął również więźbę dachową  części mieszkalnej. 

Strażacy walczyli z żywiołem i starali się uratować część mieszkalną. Dodatkowe niebezpieczeństwo stanowiły dwie butle gazowe znajdujące się w budynku, które natychmiast zostały zabezpieczone i wyniesione na zewnątrz. Po ugaszeniu ognia  służby rozebrały konstrukcję dachu, która groziła zawaleniem. 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, za pożar odpowiada wadliwa instalacja elektryczna. 

W akcji ratowniczej udział brało pięć jednostek OSP z gminy Tłuchowo oraz PSP Lipno. 

- Rodzina nie potrzebuje pomocy doraźnej w postaci ubrań, kołder czy sprzętów gospodarstwa domowego. Wszystko ocalało – informuje Marzenna Jaglińska, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tłuchowie. - Budowlańcy stwierdzili jednak, że dom trzeba będzie zburzyć. Mury są zbyt słabe, żeby wytrzymały napór nowych ścian. W czasie budowy rodzina będzie mieszkać w przygotowanej przyczepie kempingowej.

Władze gminy zwróciły się do miejscowego przedsiębiorcy o rabat podczas zakupu materiałów budowlanych oraz rozłożenie płatności na raty. Poszkodowanej rodzinie można pomóc, wpłacając pieniądze na konto nr 45 9542 0008 2005 0500 3825 0025 z dopiskiem „Pomoc poszkodowanym w pożarze”.

(mb), fot. nadesłane

pożar w tłuchowie - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się