:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C rozproszone chmury

Potrzebny scenarzysta

Wydarzenia lokalne, Potrzebny scenarzysta - zdjęcie, fotografia

W tym roku już po raz jedenasty lipnowianie zobaczą na bożonarodzeniowej scenie osoby z pierwszych stron lokalnych gazet. Władze miasta, radni, mundurowi i uczniowie wcielą się w jasełkowe role.

Najpierw komisja powołana przez burmistrza Lipna wybierze najlepszy scenariusz świątecznego przedstawienia. Do konkursu może stanąć każda osoba pełnoletnia. Czas na złożenie scenariusza amatorzy mają do 17 listopada. Jurorzy powołani przez organizatora, czyli burmistrza Lipna wybiorą najlepszy scenariusz teatralny trwającego maksymalnie godzinę przedstawienia jasełkowego, w którego fabułę wkomponowane będą wydarzenia z życia społeczności Lipna.

Tekst scenariusza musi być napisany w języku polskim i trzeba go przesłać w jednym egzemplarzu w formie drukowanej i w jednym egzemplarzu w formie elektronicznej na płycie CD. Do wersji papierowej i elektronicznej należy dołączyć jednostronicowe streszczenie (około 2500 znaków) scenariusza oraz adres autora i numer telefonu kontaktowego.

Scenariusz należy złożyć w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Lipnie (w zamkniętej kopercie) lub nadesłać na adres organizatora: Urząd Miejski w Lipnie, plac Dekerta 8, 87-600 Lipno z dopiskiem na kopercie „Scenariusz przedstawienia bożonarodzeniowego” w terminie do 17 listopada 2017 roku, do godziny 14.30 (decyduje data stempla pocztowego). Scenariusze dostarczone po upływie wyznaczonego terminu nie wezmą działu w konkursie.

Wyniki konkursu będą opubliko`wane na stronie internetowej www.umlipno.pl. W terminie 14 dni od chwili ogłoszenia wyniku konkursu zostanie zawarta stosowna umowa o przekazanie praw do scenariusza. Na najlepszego scenarzystę czeka nagroda pieniężna w wysokości 300 złotych netto. Czek zostanie wręczony laureatowi konkursu w dniu premiery przedstawienia przygotowanego według jego scenariusza.
Uczestnicy konkursu zobowiązani są, w przypadku wyboru ich scenariusza, do przeniesienia na rzecz organizatora pełni majątkowych praw autorskich, wyrażenia zgody na nieodpłatne opublikowanie scenariusza oraz telewizyjną rejestrację przedstawienia oraz wyrażenia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.

W konkursie mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie. W styczniu lipnowskie jasełka obejrzą widzowie w kinie Nawojka, a dochód ze spektaklu urozmaici dzieciom zajęcia organizowane przez dom kultury.
 

Lidia Jagielska

Potrzebny scenarzysta komentarze opinie

  • gość 2017-11-27 06:04:01

    Może się w końcu ogarną z tymi konkursami. XXI wiek i wysyłanie przesyłki pocztą. A pdf-a e-mailem to odebrać nie łaska? :D

Dodajesz jako: Zaloguj się